ستادکل نیروهای مسلح در بیانیه ای اعلام کرد: به همت و تلاش متخصصان و کارشناسان جوان در صنایع داخلی سامانه های پدافندی پیشرفته بومی و قابل رقابت با کشورهای مدعی قدرت نظامی در ساختار دفاعی کشور به کار گرفته شده است.

به گزارش مرور نیوز،  ستادکل نیروهای مسلح در بیانیه ای با تسلیت فرا رسیدن ایام محرم، ماه پیروزی خون بر شمشیر و ایام عزاداری امام الحسین (ع) و یاران باوفایش و گرامیداشت 10 شهریور روز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) ارتقاء امنیت پایدار مرزهای هوایی کشورمان را حاصل نقش راهبردی پدافند هوایی کشور دانست.

در این بیانیه به جایگاه و اهمیت پدافند هوایی در ایجاد آسمان امن و حفظ و تقویت بازدارندگی و توانمندی دفاعی کشور پرداخته و آورده است: پدافند هوایی نقش راهبردی و تاثیر بسیار بالا در اجرای موفق ماموریت های نیروهای مسلح داشته و لحاظ ضرورت هوشمندی و هوشیاری در برابر هرگونه تجاوز و تحرکات هوایی دشمنان با بکارگیری سامانه های پیشرفته و تجهیزات و تاکتیک‌های نوین توانسته است در مدت زمان کوتاهی به پیشرفت ها و دستاوردهای خیره کننده نائل آید.

این بیانیه خاطرنشان می‌سازد: به همت و تلاش متخصصان و کارشناسان جوان در صنایع داخلی سامانه های پدافندی پیشرفته بومی و قابل رقابت با کشورهای مدعی قدرت نظامی در ساختار دفاعی کشور به کار گرفته شده است که در طراز استاندارهای جهانی و حتی در برخی از ویژگی ها فراتر از تجهیزات پدافندی قدرتهای نظامی دنیا قلمداد می شوند.

ستادکل نیروهای مسلح در بخش دیگری از این بیانیه انجام اموریت های حساس و غرور آفرین و رصد و رهگیری لحظه به لحظه هرگونه تحرکات هوایی غیرمجاز در آسمان کشور و اخطارهای به موقع و تاثیرگذار به بیگانگان، حاصل هماهنگی، تعامل و هم افزایی کامل بین نیروهای مسلح از جمله پدافند هوایی یکپارچه و نفوذناپذیر کشور بوده که در تقویت بازدارندگی و ارتقاء قدرت دفاعی کشور نقش و تاثیر بسزایی ایفا نموده است.

روند رو به رشد دستیابی به فناوری های خیره کننده بومی در سامانه های پدافندی متناسب با جغرافیای کشور و ماهیت تهدیدهای دشمن و طراحی و اجرای طرح های جامع پدافند هوایی و دستیابی به توان دفاعی یکپارچه در این عرصه و برگزاری رزمایش های پدافندی در اقصی نقاط کشور بسترهای نوینی را برای تحقق فرامین و تدابیر فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای(مدظله العالی) فراهم نموده است.

ستادکل نیروهای مسلح در پایان با تبریک این روز به آحاد مردم و دلاورمردان نیروهای مسلح به ویژه فرماندهان و کارکنان غیور پدافند هوایی اظهار امیدواری کرده است در سایه منویات رهبر فرزانه انقلاب، جان بر کفان این عرصه با احاطه بر معابر نفوذی و تاکتیک ها و روش های نفوذ دشمن، تهدیدهای آنان در فضای کشور را با چالش و موانع جدی و غیرقابل پیش بینی مواجه سازند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز