نماینده مردم تهران در مجلس در موافقت با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: برقراری عدالت آموزشی یکی از برنامه های حاجی میرزایی است.

به گزارش مرور نیوز، سید فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران در مجلس در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی  در جریان بررسی صلاحیت محسن حاجی میرزایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به عنوان موافق وزیر پیشنهادی اظهار کرد: حاجی میرزایی سابقه طولانی در آموزش کشور دارد و از نیروهای توانمند است اما در عین حال قدرت طلب و جاه طلب نیست.

وی گفت: توسعه فعالیت های آموزشی و پرورشی، بازمهندسی نظام اداری و ارتقای سلامت، بهداشت و ایمنی دانش آموزان از برنامه ای اصلی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش است.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه ما انتظار داشتیم که رئیس جمهور برای این وزارتخانه  کاندیدای خانم به مجلس معرفی می کرد، گفت: با وجود آنکه این انتظار ما محقق نشده است، از حاجی میرزایی می خواهیم که در صورت کسب رای از مجلس، از ظرفیت زنان در معاونت های وزارت آموزش و پرورش استفاده کند. با توجه به اینکه ۶۰ درصد از کارکنان آموزش و پرورش زنان است.

ذوالقدر با بیان اینکه برقراری عدالت آموزشی هم یکی دیگر از برنامه های حاجی میرزایی است، گفت:  توجه به دانش آموزان بازنده مانده از تحصیل، تعیین تکلیف حق التدریسی ها و اجرای کامل طرح رتبه بندی معلمان از برنامه های  اصلی وزیر پیشنهای آموزش و پرورش است. و این موارد را  پیگیری خواهد کرد.

ذوالقدر خاطرنشان کرد: معلم با هر عنوانی باید آرامش، رضایت و امنیت شغلی داشته باشد تا به درستی بتواند تعلیم و تربیت دانش آموزان را انجام دهد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز