وزیر امور خارجه ایران گفت: متاسفانه آمریکا در مبارزه با تروریسم صداقت نداشته و به دنبال اهداف دیگری مانند تهمت زدن مداوم به هیئت آستانه است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در گفتگو با شبکه روسیه‌۲۴، گفت: اقدامات آمریکا نه‌تنها ضربه‌ ای به برجام محسوب می‌شود، بلکه ضربه‌ای به کل چارچوب قوانین بین‌ المللی است. به همین دلیل اگر کشور ما راهی برای عمل متقابل در برابر واشنگتن پیدا نکند، برجام تنها  برای ما خسارت نخواهد بود. از همین رو، تهران با مسکو دیدگاه مشترکی در این رابطه دارد.

همچنین پایگاه خبری اردوپوینت بخشی دیگر از گفت‌وگوی ظریف با این شبکه را منتشر کرده و به نقل از او نوشت: این بسیار اهمیت دارد که کشور‌های روند صلح آستانه تاکنون توانسته‌اند بسیای از مسائل حساس را حل کنند. متاسفانه آمریکا در مبارزه با تروریسم صداقت نداشته و به دنبال اهداف دیگری مانند تهمت زدن مداوم به هیئت آستانه است.

دیپلمات عالی رتبه کشورمان ادامه داد: سال گذشته توافقی انجام شد که یک کمیته قانونی در سوریه تشکیل شود، اما آمریکا هر کاری کرد تا در این توافق کارشکنی کند و متاسفانه موفق بوده است. ما هم حالا باید دوباره با این مسئله دست و پنجه نرم کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز