وزیر امور خارجه ایران گفت: گرایش به یک جانبه‌گرایی و تصور برتری فرهنگی و تمدنی برای صلح و امنیت همه ملت‌ها تهدید کننده است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز گذشته در نشست وزیران خارجه کشورهای عضو "انجمن تمدن‌ های باستان در محل  سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شده بود، اظهار کرد: ایده‌ای که همه ما را به هم نزدیک می‌کند یک پیام بسیار ساده و در عین حال قدرتمند است و آن  اینکه "موضوع تمدن‌های باستانی" مهم بوده و ارتباط قابل توجهی با دنیای امروز دارد.

وی افزود: تمدن‌ های باستان نشانگر تنوع و رنگارنگی جوامع بشری هستند  که به خودی خود نفی تسلط و هژمونی یک فرهنگ و تمدن واحد است.  

ظریف در همین راستا خاطر نشان کرد:گرایش به یک جانبه‌گرایی و تصور برتری فرهنگی و تمدنی برای صلح و امنیت همه ملت‌ها تهدید کننده است.

 بر اساس گزارش رسانه‌ها از نیویورک،  این دیپلمات عالی رتبه  کشورمان در ادامه سخنان خود تصریح کرد: ما به عنوان وارث همه تمدن‌های باستانی باید افتخار کنیم که احترام به بشریت عمیقاً در جوامع ما ریشه دارد.

بر اساس این گزارش کشورهای یونان،چین،بولیوی،مصر ،عراق،ایران،ایتالیا، پرو و ارمنستان این انجمن بین‌المللی را پایه گذاری کرده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز