فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: به حمدالله ما در منطقه غرب کشور مثل شمال و جنوب از امنیت خوبی برخوردار هستیم و چنین امنیتی در دنیای امروز کم نظیر است.

به گزارش مرور نیوز،  سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور ، فرمانده نیروی زمینی سپاه با اعلام اتمام رزمایش امنیتی محرم در  ارتفاعات شاهو در استان کرمانشاه ، این رزمایش را جلوه‌ای از آمادگی‌های این نیرو برای تضمین امنیت پایدار مردمی و مقابله با تهدیدات متصور از سوی ضد انقلاب و دشمنان ملت ایران در مناطق مرزی توصیف کرد و گفت: امروز مرحله نهایی رزمایش امنیتی محرم توسط قرارگاه منطقه‌ای نجف اشرف نیروی زمینی سپاه اجرا شد و این یکی از برنامه‌های اساسی  ما در مناطق عملیاتی شمال غرب، جنوب غرب و غرب کشور در راستای حفظ امنیت پایدار و فراگیر است.

وی با بیان اینکه ۴۰ روز پیش هم در شمال غرب کشور رزمایش امنیتی غدیر توسط قرارگاه حمزه برگزار شد، افزود: امتیازی که این رزمایش‌ها دارند، این است که در  یک محیط و شرایطی واقعی انجام می‌شوند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه  خاطرنشان کرد: در اینجا فرماندهان و نیروهای رزمنده نسبت به تاکتیک‌های مختلف و شیوه‌های نبرد در این نوع جغرافیا تمرین و تجربه های جدید  کسب می‌کنند.

سردار پاکپور گفت:  به حمدالله ما در منطقه غرب کشور مثل شمال و جنوب از امنیت خوبی برخوردار هستیم و چنین امنیتی در دنیای امروز کم نظیر است.

وی  در برشماری ویژگی‌های این رزمایش اظهار داشت: به کارگیری نیروهای بومی منطقه اورامانات از مزیت‌های این رزمایش بود به گونه ای  که نزدیک به ۹۰ درصد نیروهای عملیاتی ما در رزمایش محرم نیروهای بومی از شهرستان‌های منطقه اورامانات بودند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه در پایان هدف از این رزمایش را بازآزمایی و ارزیابی آمادگی‌های رزمی و امنیتی نیروها و یگان‌های عملیاتی مستقر در منطقه قلمداد و خاطرنشان کرد: این رزمایش با محوریت اطلاعاتی ، امنیتی و با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته مخابراتی، پهپادی، آتش سنگین توپخانه و تازش هوایی علیه موانع فرضی دشمن انجام شد.

گفتنی است بر اساس راهبردهای سپاه ، هم زمان با  رزمایش محرم هم اقدامات مردمیاری و خدمت رسانی در قالب استقرار چند روزه بیمارستان سیار امام حسین(ع)، کمک به ایتام و توزیع لوازم التحریر و نوشت افزار به دانش آموزان روستایی منطقه شاهو و....توسط یگان های خدمت رسانی نیروی زمینی سپاه انجام پذیرفت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز