رئیس مجلس گفت: باید در آیین نامه تغییراتی به وجود آید و ما هم باید جلساتی را با بخش‌های مختلف و قوای دیگر بگذاریم و نتیجه را اعلام کنیم چرا که رهبری فرموده‌اند که زمان بندی شده خدمتشان این امر را گزارش دهیم.

به گزارش مرور نیوز، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی قانونگذاری از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: بنده از ایشان تشکر می‌کنم که بخش مهمی از این سیاست‌ها معطوف به مجلس شورای اسلامی بوده و البته بخش‌هایی نیز هم به نحوه کار با لوایحی مربوط است که دولت و قوه قضاییه ارائه می‌کنند.

او ادامه داد: بخش‌ نامه‌ ها، دستورالعمل‌ ها و مقررات گذاری‌ هایی است که سایر بخش‌ها انجام می‌دهند که نسبتشان با قوانین و چگونگی کار آنها باید مدون شود.

لاریجانی افزود: حتی تصمیماتی که در شورا‌ها گرفته می‌شود، باید نظام‌مند شوند و در این سیاست‌های کلی مورد نظر رهبر نکات مهمی وجود دارد که باید سازوکاری برای آ‌ن فراهم شود و در وهله اول کمیسیون آیین نامه باید در این زمینه کار کند و با دولت و قوه قضاییه، مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان جلساتی بگذاریم که این نسبت‌ها روشن شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد‌: در اجرای سیاست‌های کلی مواردی که رهبر انقلاب فرموده‌اند باید مشخص شود، ایشان فرموده‌اند که اگر امری قرار است به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شود، باید با نصاب بالا باشد؛ لذا باید در آیین نامه تغییراتی به وجود آید و ما هم باید جلساتی را با بخش‌های مختلف و قوای دیگر بگذاریم و نتیجه را اعلام کنیم چرا که رهبری فرموده‌اند که زمان بندی شده خدمتشان این امر را گزارش دهیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز