رئیس‌ جمهور به دعوت رسمی نخست وزیر ارمنستان، عصر فردا به ایروان سفر می‌ کند.

به گزارش مرور نیوز، پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس‌ جمهور اظهار کرد: حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان برای حضور و سخنرانی در اجلاس سران اتحادیه اقتصادی اوراسیا که روز سه شنبه ۹ مهر ماه ۹۸ برگزار خواهد شد، به ایروان سفر می‌ کند.

وی افزود: رئیس‌جمهور علاوه بر سخنرانی در این اجلاس و تشریح توانمندی‌ها و ظرفیت‌های گسترده کشورمان برای تعامل تجاری با اتحادیه اوراسیا، دیدارهای دوجانبه ای نیز با نخست وزیر و مقامات ارشد ارمنستان خواهد داشت که در آن مهمترین مسائل در روابط تهران - ایروان و آخرین وضعیت اجرای موافقتنامه ها و طرح های مشترک مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

اسماعیلی گفت: رئیس‌جمهور کشورمان همچنین در حاشیه اجلاس سران اتحادیه اقتصادی اوراسیا، دیدارهای جداگانه‌ای با برخی سران حاضر در این اجلاس خواهد داشت که طی آن، در مورد مهمترین مسائل مورد علاقه طرفین، منطقه ای و بین المللی گفتگو و رایزنی خواهد شد.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه در این سفر یک هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی روحانی را همراهی خواهند کرد، گفت: رئیس جمهوری شامگاه سه شنبه به تهران باز خواهد گشت.

گفتی است، اتحادیه اقتصادی اوراسیا در سال ۲۰۱۴ میلادی تشکیل و کشورهای روسیه، ارمنستان، قزاقستان، قرقیزستان و بلاروس در آن عضویت دارند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز