سخنگوی دولت گفت: امسال ۴۰ درصد پول ملی نسبت به مهر گذشته بهبود پیدا کرده است و تاکید رئیس جمهور بر این بود که روند قیمت‌ها تثبیت شود.

به گزارش مرور نیوز، علی ربیعی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیات دولت درباره مصوبات امروز دولت، گفت: یکی از مصوبات برای هزینه کرد جلوگیری و کمک به خاموش کردن آتش سوزی در جنگل‌ ها بود.

سخنگوی دولت گفت: در جلسه امروز هیئت وزیران ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای تأمین امکانات و تجهیزات خدمات پروازی جهت کنترل آتش سوزی جنگل‌ها مصوب و اختصاص پیدا کرد.

او افزود: یکی دیگر از مصوبات تقسیمات کشوری استان فارس بود که کازرون و مرودشت به فرمانداری ویژه تبدیل می‌شود.

ربیعی با بیان اینکه امسال ۴۰ درصد پول ملی نسبت به مهر گذشته بهبود پیدا کرده است، گفت: تاکید رئیس جمهور بر این بود که روند قیمت‌ها تثبیت شود. بحث تولید و راه افتادن تولید بود که خوشبختانه در شهریور ۱۲ درصد کاهش داشته است.

* هیچ وزیری از حمایت کارگران در صدا و سیما انتقاد نکرده است

سخنگوی دولت تصریح کرد: هیچ وزیری از حمایت کارگران در صدا و سیما انتقاد نکرده است.

ربیعی در پاسخ به سوالی درباره نقش احتمالی رئیس جمهور در کاهش حکم حسین فریدون گفت: رئیس جمهور در کاهش حکم حسین فریدون هیچ نقشی نداشته، اما پرسش این است که چرا محتویات در سایت‌ها می‌رود، این موضوع پاسخ داده شود.

او با بیان اینکه ۶۰ نماینده مجلس در نامه‌ای به شورای نگهبان درخواست رد لایحه تفکیک وزارت خانه صنعت، معدن و بازرگانی را داده‌اند، افزود: آنهایی که به این لایحه رأی ندادند به شورای نگهبان نامه دادند که آن را رد کنند. تنها ایرادی که شورای نگهبان می‌توانست از نظر قانون اساسی بگیرد این است که به دولت بار مالی نباید تحمیل کند، بنابراین دولت قبلا لایحه داده بود و بار مالی آن را در نظر گرفته بود، بنابراین این تفکیک هیچ بار مالی برای دولت ندارد و ما این را به شورای نگهبان اعلام کرده‌ایم.

سخنگوی دولت در واکنش به اظهارات عادل جبیر که گفته بود «اظهارات سخنگوی دولت ایران درباره پیام ریاض برای تهران دقیق نیست»، گفت: پیام را تکذیب نکردند، به اعتقاد من، برداشت غیردقیق از صحبت‌های من انجام شده چرا که بیش از همه معتقدیم تصمیم‌گیری در مورد یمنی‌ها باید توسط خود آنها صورت بگیرد، ولی خوشبختانه اصل پیام من تکذیب نشده است. الان هم اعلام می‌کنم که ما از صلح منطقه و از صحبت با همه کشور‌ها استقبال می‌کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز