فرمانده کل سپاه گفت: ما برای ساختن‌ کشور عجله داریم و در این راه نباید کوتاه بیاییم و سستی کنیم.

به گزارش مرور نیوز، سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آئین افتتاح تقاطع آزادگان اراک اظهار کرد: ما برای ساختن‌ کشور عجله داریم و در این راه نباید کوتاه بیاییم و سستی کنیم.

وی افزود: ظرفیت های کشور وسیع و استعدادها فوق العاده بالاست و در عین حال نیازها زیاد و انگیزه ها قوی است.

وی گفت: انگیزه و تلاش ما فقط برای اینکه چشمان دشمنان مان بی رمق و دلهاشان ناامید شود نیست، اگر دشمن هم نداشتیم باید کشورمان را آباد می کردیم. ما می توانیم جزو قدرت های چشم نواز عالم باشیم. شهرها و روستاهای ما باید آباد، زیبا و درخشان و مردمان ما باید عزیز و شریف و سربلند باشند.

سردار سلامی با اشاره به دیدار روز گذشته با رهبر معظم انقلاب افزود: ایشان در این دیدار فرمان هایی را صادر کرده و بسیار عمیق، صریح و واضح بر مواردی تاکید بسیار کرده و در چند موضوع چندبار فرمان صادر کردند. ایشان درخصوص محرومیت زدایی و خدمات اجتماعی و امداد و کمک به مردم و پیشرفت جامعه تاکید بسیار کردند.

فرمانده کل سپاه افزود: ایشان همچنین با اشاره به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا تاکید کردند که این کشور باید ساخته شود و قرارگاه باید در سازندگی این کشور نقش آفرینی کند.

* می توانیم مشکلات مان را با تکیه بر توان خودمان رفع کنیم

 

وی با بیان اینکه امروز محرومیت زدایی و خدمات اجتماعی و کمک به مردم نیازهای اساسی ماست و برای رفع این نیازها نباید زمان را از دست بدهیم چراکه می توانیم بر روی قله های بلند بایستیم، افتخار کنیم و مسائل‌مان را خودمان حل کنیم، اظهار کرد: در شرایطی که دشمن تلاش کرده همه دروازه ها را به روی ما ببندد، مردم ما با صبر، نجابت، فهم، آگاهی و موقعیت شناسی شان به دشمن نشان می دهند که ما می توانیم مشکلات مان را با تکیه بر توان خودمان رفع کنیم.

* دشمن تلاش می کند درها را به روی ما ببندد

 

وی با بیان اینکه در این شرایط که دشمن تلاش می کند درها را به روی ما ببندد، فکر کنیم در جهان اصلا کشور دیگری وجود ندارد که به او نیاز داشته باشیم، گفت: خداوند خلقت ما را براساس کمک بیگانگان قرار نداده است، او ما را روزی می دهد و باید به خدا اعتماد و توکل داشته باشیم.

سلامی با تاکید بر اینکه اعتماد به وعده های خداوند بسیار مهم است، افزود: خداوند هیچ کجای زندگی ما را به دیگران گره نزده و برعکس از ما می خواهد حتی تمایل خفیفی هم به کسی بویژه ظالمان نداشته باشیم و تنها به او اتکا کنیم.

وی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب تاکید کرده اند که سپاه در تعامل هم افزا با دستگاه های مختلف نظام و سه قوه که برای رفع مشکلات تلاش می کنند، خدمت کند و ما بر این اساس ضمن حفظ اصول و ارزش های انقلابی که سپاه به آن معتقد است، همه بضاعت‌مان را در این راه که برای ما تکلیف شرعی است بدون هرگونه منتی بکار می گیریم.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: همه چیز ما به عنوان سپاه متعلق به مردم است، مردم به ما اعتماد  کرده اند و امانتی که در دست ماست برای مردم هزینه می کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز