معاون اول رییس جمهور به منظور شرکت در همایش ملی روز روستا و عشایر و بازدید از چند طرح عمرانی، به استان خراسان جنوبی سفر کرد.

به گزارش مرور نیوز، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور صبح امروز 15 مهر جاری، به همراه 6 وزیر و 40 مدیر دستگاه اجرایی کشوری و لشکری وارد فرودگاه بین المللی شهید محمود کاوه بیرجند شد.

اسحاق جهانگیری قرار است در این سفر که با همراهی تعدادی از اعضای هیات دولت انجام خواهد شد، در ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر که برای نخستین بار در استانی غیر از پایتخت برگزار می‌شود، در خصوص ظرفیت‌های حوزه روستایی و عشایری کشور سخنرانی کند.

معاون اول رییس‌جمهور همچنین از روستای مرزی ماهی‌رود در دهستان دُرُح واقع در بخش مرکزی شهرستان سربیشه بازدید خواهد و در جمع مردم این منطقه محروم سخنرانی خواهد کرد.

بازدید از طرح آبرستانی به بیرجند و بازدید از نمایشگاه دستاوردهای دولت تدبیر و امید در بخش روستایی و عشایری از دیگر برنامه‌های جهانگیری در این سفر یک روزه است.

در حاشیه همایش ملی روز روستا و عشایرقرار است با حضور معاون اول رییس جمهور هشت تفاهم‌نامه از سوی وزرا و روسای سازمان‌ها و نهادهای حمایتی مختلف در راستای توسعه مناطق روستایی و عشایری امضا ‌شود که از این تعداد، چهار تفاهم‌نامه مربوط به استان خراسان جنوبی خواهد بود.

لازم به یادآوری است وزاری نیرو، جهادکشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، امور اقتصاد ودارایی و ورزش وجوانان در این سفر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور راهمراهی می‌کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز