فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی گفت: گفتمان تنگه هرمز و ملت ایران آرامش است و این گفتمان در سازمان ملل باید یک برنامه شود و طی بیانیه‌ای از کشورهای بیگانه خواسته شود تا منطقه را ترک کنند.

به گزارش مرور نیوز، سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در حاشیه رزمایش دریایی هفته ناجا در خلیج‌فارس ضمن قدردانی از صیادان و مرزنشینان استان هرمزگان به جهت رعایت قوانین و مقررات مرزی، گفت: مردم هرمزگان مطالباتی دارند که باید به آن‌ها پرداخته شود.

وی حضور ناوگان فرا منطقه‌ای در خلیج‌ فارس را میکروب و ویروسی آلوده دانست و افزود: پیام مانور دریایی مرزبانی حفظ امنیت و آرامش در کل منطقه است.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: رعایت قوانین و مقررات مرزی توسط تجار، صیادان و مرزنشینان منجر به کاهش جرائم مرزی در کشور شده است.

سردار رضایی خاطرنشان کرد: هرگاه با ائمه جمعه، نمایندگان مجلس، فرمانده هان نظامی و مسئولان سیاسی صحبت می‌کنیم، اظهار می‌کنند که مرزنشینان قدردان فعالیت‌های مرزبانی به جهت ایجاد تسهیلات در تردها و ایجاد امنیت هستند.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی عنوان کرد: برای بازدید از عملکرد مرزبانی، شرکت در مانور دریایی و گفتن خدا قوت به همکارانمان در مرزبانی به این استان سفر کرده‌ام.

سردار رضایی خاطرنشان کرد: این مانور با نام اقتدار و آرامش و در راستای ایجاد امنیت و آرامش در خلیج‌فارس در حال انجام است.

وی اظهار کرد: مطالبه جدی مردم نه‌تنها ایران، بلکه حاشیه‌نشینان شمالی و جنوبی آن حفظ آرامش از طریق ورود سازمان ملل و صدور بیانیه برای خروج نیروهای فرا منطقه‌ای است تا تجار به‌راحتی تجارت کنند و اقوام حاشیه جنوبی و شمالی با همدیگر معاشرت داشته باشند.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه هم‌زمان با هرمزگان، این مانور در بوشهر نیز در حال برگزاری است، عنوان کرد: آرامش منطقه بدون حضور ناوگان جنگی معنا پیدا می‌ کند و سازمان ملل باید به پیام مردم منطقه توجه کند.

سردار رضایی با تأکید بر اینکه از روزی که بیگانگان وارد منطقه شدند آرامش نیز رخت بربست، اظهار کرد: گفتمان تنگه هرمز و ملت ایران آرامش است و این گفتمان در سازمان ملل باید یک برنامه شود و طی بیانیه‌ای از کشورهای بیگانه خواسته شود تا منطقه را ترک کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز