وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ما به دنبال این هستیم که هم برندسازی کنیم و هم فرهنگ‌ سازی. مردم امروز باور کرده‌اند که بسیاری از کالا‌های ایرانی با کیفیت هستند.

به گزارش مرور نیوز، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره لوازم خانگی اظهار کرد: امسال تولید داخل یکی از اولویت‌ های ماست و در حوزه برخی کالا‌ها در بخش لوازم خانگی رشد خوبی داشته‌ایم و در برخی کالا‌ها مانند تلویزیون این رشد در گذشته کاهش داشته که هم اکنون روند افزایش تولید را شاهد هستیم.

او ادامه داد: گاهی اوقات در برخی از کالا‌ها می‌بینیم که محصول در داخل تولید می‌ شود، اما برند خارجی روی آن زده می‌شود، چون می‌گویند مردم استقبال بیشتری می‌کنند و من بار‌ها این را دیده‌ام. ما به دنبال این هستیم که هم برندسازی کنیم و هم فرهنگ‌ سازی. مردم امروز باور کرده‌اند که بسیاری از کالا‌های ایرانی با کیفیت هستند.

رحمانی گفت: ممکن است یک زمانی برخی از کالا‌های تولید داخل کیفیت پایینی داشته‌اند که این مسئله اگر امروز هم وجود دارد باید رفع شود. ما نباید جنس بی‌ کیفیت تولید کنیم که موجب بدنامی ما در خارج و داخل شود. برخی شرکت‌ها ناجوانمردانه و بر خلاف اصول و قواعد بین‌المللی و با تهدید یک کشور گذاشتند و رفتند، ولی با این حال امروز ما در حوزه تولید لوازم خانگی به جایگاه خوبی رسیده‌ایم.

او تصریح کرد: اگر تولیدکننده‌ای به مقدار نیاز کشور بتواند لوازم خانگی تولید کند ما در مقابل واردات سد می‌ شویم حتی اگر تولیدکننده‌ای هم کمتر از نیاز تولید کند، از او حمایت خواهیم کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اگر تولیدکنندگان در تولید کالا‌ها خلافی انجام می‌دهند، باید به مراکز ذی‌ربط گفته شود و از سازمان حمایت تا معاونت‌های تخصصی ما آماده رسیدگی به این تخلفات را دارند و ما وظیفه داریم با متخلفان برخورد کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز