رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: سپاه پاسداران کار تامین کلان امنیت تهران را به همراه قرارگاه ثارالله برعهده دارد که در قالب نواحی ۲۳ گانه و هشت هزار واحد بسیج سراسر تهران بزرگ کارهای ارزشمندی را انجام داده است.

به گزارش مرور نیوز، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشور امروز در بازدید از پادگان حضرت ولی‌عصر (عج) با گرامیداشت یاد و نام شهدای گردان حضرت رسول الله چون شهید همت و کاظمی، اظهار کرد: گردان حضرت رسول الله تلاش زیادی برای امنیت تهران انجام داده که نمونه آن تامین امنیت یادبود رحلت امام خمینی (ره) است.

وی تصریح کرد: امنیت تهران مدیون گردان حضرت رسول الله است و تلاش آنان باعث آرامش مردم شده است ضمن آنکه ستاد نیروهای مسلح با نظارتی که بر تمامی نیروی‌های نظامی از ارتش، سپاه و نیروی انتظامی دارد به تامین امنیت کشور می‌پردازد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: ما طی چند روز گذشته جلسات متعددی با ارکان مختلف نظامی و انتظامی داشته‌ایم تا آخرین هماهنگی‌ها برای تامین امنیت کشور انجام شود.

سرلشکر باقری اضافه کرد: در این جلسه ارزیابی‌ها برای هماهنگی‌ها برای امنیت تهران بزرگ انجام شد.

وی گفت: امروز توفیق حضور در پادگان ولیعصر (عج)  و سپاه محمد رسول الله که محل سپاه پاسداران است و شهدای بزرگی ازجمله شهید کاظمی، شهید همت و حاج احمد متوسلیان را به انقلاب تقدیم کرده است داشتم. این پادگان محل خاطرات نسل اول سپاه است.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران کار تامین کلان امنیت تهران را به همراه قرارگاه ثارالله برعهده دارد که در قالب نواحی ۲۳ گانه و هشت هزار واحد بسیج سراسر تهران بزرگ کارهای ارزشمندی را انجام داده است.

سرلشکر باقری اظهار داشت: نمونه بارز امنیت پایدار تهران را می‌توان تامین امنیت مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و گرامیداشت مراسم ۲۲ بهمن در هر سال دانست که سپاه پاسداران در حمایت از نیروی انتظامی به خوبی تاکنون این کار را انجام داده است.

وی همچنین تاکید کرد: اقدامات بسیاری از قبیل محرومیت زدایی و کمک به مشکلات مردم طی دو سال اخیر در موضوع سیل و زلزله و کمک به محرومین توسط سپاه تهران بزرگ انجام شد که به حمدالله موفق بوده است.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح تصریح کرد: طی ارزیابی‌هایی که در مجموعه نیروهای مسلح داشته‌ایم، اقدامات ارتش، سپاه و نیروی انتظامی برای تامین امنیت محدوده پایتخت به خوبی در حال انجام است و امنیت امروز تهران با ثبات و پایدار است.

سرلشکر باقری در مورد خروج واحدهای نظامی و پادگان‌ها از کلان‌شهرها نیز، گفت: این موضوع مصوبه مجلس بوده و ما به آن پایبند هستیم. طی سال‌های اخیر بسیاری از این اقدامات انجام گرفته و آنچه باقی مانده واحدهای ستادی است. وجود ستادها در شهرها چون در راستای انجام امور اداری محسوب می شود، طبق قانون است.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح طی چند سال اخیر واحدهای صنعتی مجموعه وزارت دفاع را از محدوده تهران خارج کردند، گفت: بخش‌های باقی‌مانده که نوعا واحدهای عملیاتی و اجرایی هستند نیز در حال مذاکره با شهرداری، استانداری و وزارت راه و شهرسازی هستند تا آخرین هماهنگی‌ها برای دریافت معوض زمین در حاشیه شهر و انتقال آنها صورت پذیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز