قائم‌ مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: برای ملت ایران در همه‌روزهای سال استکبارستیزی مفهوم خاصی دارد، ولی ۱۳ آبان تجلی استکبارستیزی آحاد جامعه است.

به گزارش مرور نیوز، نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در جلسه ستاد بزرگداشت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، اظهار کرد: برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این مراسم در این مقطع حساس، آنچه موردنیاز نظام اسلامی است، تنها با یک جلسه و یا سخنرانی محقق نخواهد شد. ازاین‌رو بصیرت افزایی و روشنگری نیروهای ارزشی و انقلابی را طلب می‌کند.

وی افزود: از امروز تا روز ۱۳ آبان تمام سخنرانی‌ ها، همایش‌ها، مقالات و فعالیت‌های رسانه‌ای باید حول محور ضرورت استکبارستیزی و آثار و برکت‌های جبهه مقاومت باشد.

* استکبارستیزی یکی از بارزترین ویژگی‌ های انقلاب اسلامی است 

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در بخش دیگری از سخنان خود، مقوله مبارزه با استکبار را برگرفته از قرآن، احادیث و روایت‌های اسلامی دانست و یادآور شد: استکبارستیزی یکی از بارزترین ویژگی‌ های انقلاب اسلامی است.

لطفی با بیان اینکه در ۱۳ آبان اتفاق‌های مهی ازجمله تبعید حضرت امام (ره)، شهادت دانش آموزان و تسخیر لانه جاسوسی شیطان بزرگ رخ‌داده است، گفت: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی که به تائید شورای نگهبان نیز رسیده، ۱۳ آبان هرسال روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جهانخوار نام‌گذاری شده است.

وی اظهار داشت: به علت ضعف عملکرد ما فقط یک وجه از این مناسبت که مربوط به دانش آموزان است، پررنگ و برجسته است.

* 13 آبان متعلق به همه مردم است

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به این موضوع که نوعی فرهنگ‌سازی صورت گرفته که وقتی می‌گوییم ۱۳ آبان یعنی روز دانش‌آموز و قشرهای دیگر جامعه سهمی در آن ندارند، افزود: ما به دانش‌آموزان به‌عنوان آینده‌سازان کشور افتخار می‌کنیم و به‌طور حتم باید با نهایت احترام گرامی داشته شوند؛ اما ۱۳ آبان متعلق به همه مردم است.

لطفی یادآور شد: برای ملت ایران در همه‌روزهای سال استکبارستیزی مفهوم خاصی دارد، ولی ۱۳ آبان تجلی استکبارستیزی آحاد جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته که دشمن شروع تروریسم اقتصادی و فشار حداکثری را در روز ۱۳ آبان قرارداد، در مقایسه با سال‌های قبل از آن، باشکوه‌ترین مراسم ضد استکباری را با مشارکت همه قشرها در اقصی نقاط کشور شاهد بودیم.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: به فضل الهی و تاب‌آوری مردم، راهبرد مقاومت فعالی که رهبر معظم انقلاب اسلامی تدبیر کرده بودند، عملیاتی شد.

لطفی گفت: امسال نیز باید مقدمات لازم برای حضور همه مردم در این راهپیمایی فراهم شود و به همت حوزه‌های علمیه، نهادها و ارگان‌های فرهنگی و تبلیغی مختلف، چهره مردمی به خود بگیرد.

وی اضافه کرد: ۱۳ آبان سال ۹۸ روز تسلیم‌ناپذیری، اقتدار، صلابت و مقاومت ملت ایران در پیشگاه جهانیان خواهد بود و آحاد مردم درس دیگری را به دشمنان کینه‌توز نظام اسلامی می‌دهند.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اکنون آمریکا از اقدام نظامی علیه کشور مایوس شده و بسیار زخمی است. به‌رغم آنکه افول، زوال و فروپاشی آن را می‌بینیم نباید از اقدام‌های خرابکارانه آن برای جبران شکست‌هایش غافل شویم و این موضوع در اجتماعات به‌دقت رصد شود.

گفتنی است که ۱۳ آبان سالروز تبعید امام خمینی(ره) از ایران به ترکیه در سال ۱۳۴۳، کشتار دانش آموزان توسط رژیم پهلوی در سال ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام در سال ۱۳۵۸ به‌عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز نام‌گذاری شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز