دبیر هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی کشور گفت: متأسفانه زمان پایان کرونا نامشخص است و نمی‌ توان کسب و کار مردم را تعطیل کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت ، جمشید گلپور در جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا، با اشاره به گرامیداشت سالروز ملی اصناف، از نقش و حضور همیشگی جامعه صنفی ایران در صحنه‌های مهم قبل و بعد از انقلاب در همراهی با روحانیت، به نیکی یاد کرد و افزود: جامعه اصناف در برهه‌های مهم انقلاب، جبهه، زلزله، سیل و بحران اخیر کرونا نقش مهمی ایفا کردند.

دبیر هیئت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور با تاکید بر رعایت شیوه نامه‌ های بهداشتی از سوی اصناف، از اهمیت اقتصاد خانواده و معیشت به عنوان یک امر مهم حیاتی نام برد و گفت: متأسفانه زمان پایان کرونا نامشخص است و نمی‌ توان کسب و کار مردم را تعطیل کرد و از این رو با نگاه معیشت در کنار سلامت، باید با الزام نکات بهداشتی فردی از این برهه حساس نیز عبور کنیم.

رئیس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صمت با اشاره به مشکلات واحدهای صنفی در بحران کرونا، افزود: مشاغل خرد در توسعه اقتصاد شهری و اشتغال نقش بسزایی دارند و وظیفه دولت کمک و تسهیل در خدمات رسانی به این جامعه بزرگ بخش خصوصی است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز