معاون وزیر صمت از احیای یک هزار و ۳۰۰ واحد تولیدی در سطح کشور در سال جاری خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، علی رسولیان معاون وزیر صمت و مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ظهر امروز در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اطهار داشت: دولت سیزدهم رویکرد احیای واحدهای تولیدی تعطیل را دارد و در همین راستا یک هزار و 300 واحد تولیدی تعطیل در سطح کشور در سال جاری احیا شدند.

وی گفت: همین‌طور یک هزار و 700 واحد تولیدی که تولید آن‌ها زیر 50 درصد بود با حمایت دولت، تولیدشان افزایش یافت.

معاون وزیر صمت و مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با ابراز تأسف از راکد ماندن برخی زمین‌ها در شهرک‌های صنعتی گفت: سازمان بازرسی همکاری خوبی برای بازپس‌گیری این زمین‌ها با وزارت صمت داشته است و در همین راستا 990 هکتار سال گذشته و 500 هکتار سال جاری این زمین‌های بلا استفاده از مالکان پس گرفته شد.

وی با تأکید بر اینکه رویکرد دولت سیزدهم حمایت از تولید و همینطور شرکت‌های دانش‌بنیان است، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان بدون مزایده می‌توانند در شهرک‌های صنعتی زمین در اختیار بگیرند.

رسولیان در پایان با ابراز خرسندی از توسعه شهرک صنعتی اشراق در زنجان گفت: به دلیل حضور سرمایه‌گذاران بی‌شمار در سطح زنجان، این استان به عنوان نخستین استان در سطح کشور توسعه شهرک صنعتی را انجام داد و امروز کلنگ 210 هکتار فضای جدید توسعه‌ای در زنجان رقم خورد.

وی از کلنگ‌زنی پروژه انتقال پساب آب شهری به صنایع گفت: کلنگ این پروژه هم بر زمین زده شد و همینطور رویکرد ما در سطح کشور این است که برای تامین آب صنعت از پساب آب شهری استفاده کنیم.