برنامه صندلی من هر روز ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.

به گزارش مرور نیوز،  برنامه صندلی من که ویژه برنامه انتخاباتی است و با یک صندلی و پرچم میان مردم استان‌های کشور رفته تا مردم روی این صندلی بنشینند و حرف دلشان، انتظارات و توقعاتشان از نمایندگان دوره یازدهم مجلس را بگویند.

مجتبی آذری تهیه کننده برنامه «صندلی من» با بیان اینکه این برنامه در ۲۴ قسمت ۱۵ دقیقه‌ای تهیه شده است، گفت: این برنامه ترکیبی از مصاحبه‌های مردم، گفت وگوی کارشناسی، آیتم‌های طنز و نمایش و پخش تصاویر مستند است.

وی افزود: گروهی از نویسندگان و پژوهشگران راجع به هر استان و مشکلات و مسائل مردم تحقیق می‌کنند تا با اطلاعات کامل،سوالات از مردم هر استان پرسیده شود و در واقع «صندلی من» نوعی تحقیق میدانی است که حرف دل مردم و یک جامعه آماری واقعی را به نمایش بگذارد.

آذری در مورد انتخاب نام برنامه گفت: نام این برنامه «صندلی من» است، چون صندلی نمایندگان مجلس ، برای مردم و متعلق به آنهاست که نماینده، آن را از مردم اجاره کرده و ۴ سال امانتداری می‌کند.

آذری در مورد سختی‌های ضبط این برنامه ادامه داد: سختی آب و هوا در برخی استان‌ها از سختی‌های این برنامه بود که البته مانع کار نشده و در برخی قسمت‌ها می‌بینیم که مصاحبه شوندگان زیر برف روی صندلی نشسته اند و راحت با دوربین حرف می‌زنند.

آذری هدف «صندلی من» را شنیدن درد و دل و مسائل مردم و مهمتر از آن این دغدغه برشمرد و تصریح کرد: در این برنامه مردم متوجه وظایف اصلی نماینده مجلس می‌شوند، چون متاسفانه برخی نمایندگان برای رای آوردن، قول‌ها و وعده‌هایی می‌دهند که نه در شرح وظایفشان است و نه در توانشان که این برای مردم توقع ایجاد می‌کند.

تهیه کننده «صندلی من» افزود: هر قسمت این برنامه متعلق به یکی از استان‌های کشور است و ما حدود هزار مصاحبه از نقطه به نقطه ایران گرفتیم که حرف همه مردم را زده باشیم، هر چند فرصت برنامه مجال پخش تمام این مصاحبه‌ها را نمی‌دهد، اما مشت نمونه خروار است واین کار با وسواس و دقت بالا انجام شده است.

وی در مورد بخش گفت وگو با کارشناسان و نمایندگان دوره‌های قبل مجلس هم گفت: سوال اصلی ما در مورد وظایف نمایندگان و بهینه کردن و چگونگی بهینه شدن عملکرد مجلس است.

برنامه «صندلی من» در گروه تاریخ، فرهنگ و هنر شبکه یک سیما تهیه شده است و هرروز ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه روی آنتن این شبکه می‌رود و تلاش می‌کند انتظارات مردم سراسر کشور را از نمایندگان مجلس به صورت شفاف بیان کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز