عرفان خان بازیگر معروف فیلم میلیونر زاغه نشین در سن ۵۳ سالگی درگذشت.

به گزارش مرور نیوز، عرفان خان بازیگر مشهور سینمای هند در سن ۵۳ سالگی بر اثر «تومور اندوکرین» در بیمارستانی در شهر مومبای درگذشت.

او روز گذشته به دلیل عفونت در ناحیه روده بزرگ در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان کوکیلابن بمبئی بستری شده بود.

عرفان خان بازیگر زاده هندوستان موفقیت‌های چشمگیری را هم در سینمای بالیوود و هم در غرب رقم زده بود.

 او  در مارس ۲۰۱۸ افشا کرد که به تومور عصبی و غدد درون ریز مبتلا شده است، اما پس از درمان، او توانست به اندازه کافی سلامت خود را به دست بیاورد تا در یک فیلم سینمایی بازی کند. این فیلم سینمایی که آخرین اثر او محسوب می‌شود قرار بود در ماه مارس اکران شود که به دلیل پاندمی کرونا عقب افتاد.

او در بین مخاطبان انگلیسی زبان برای بازی در نقش پلیس در فیلم سینمایی « میلیونر زاغه نشین » شناخته می‌شود. این فیلم سینمایی بسیار موفق بود و توانست در هشت بخش جوایز اسکار، نامزد شود.

او که متولد سال ۱۹۶۶ میلادی است بعد از آنکه به عنوان یک بازیکن ورزش کریکت شکست خورد به مدرسه سینمایی رفت. او با آنکه در سال ۱۹۸۸ نقش کوتاهی را بازی کرد، اما تلاش کرد تا در صنعت فیلمسازی پیشگام شود.

او در فیلم سینمایی «مرد عنکبوتی شگفت انگیز» محصول سال ۲۰۱۲ نقش یک دکتر و در فیلم سینمایی «دنیای ژوراسیک» در سال ۲۰۱۵ نیز نقش یک تاجر را بازی کرده بود. او همچنین در فیلم سینمایی «زندگی پی» به کارگردانی آنگ لی نیز نقش آفرینی کرده است.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز