خدایا مؤاخذه نکن مرا در این روز به لغزش‌ها و درگذر از من در آن از خطاها و بیهودگی‌ها و قرار مده مرا در آن نشانه تیر بلاها و آفات، ای عزت دهنده مسلمانان.

به گزارش مرور نیوز، در دعای روز چهاردهم ماه مبارک رمضان میخوانیم: اللهمّ لاتؤاخِذْنی فیهِ بالعَثراتِ واقِلْنی فیهِ من الخَطایا والهَفَواتِ ولاتَجْعَلْنی فیه غَرَضاً للبلایا والآفاتِ بِعِزّتِکَ یا عزّ المسْلمین "خدایا مؤاخذه نکن مرا در این روز به لغزش‌ها و درگذر از من در آن از خطاها و بیهودگی‌ها و قرار مده مرا در آن نشانه تیر بلاها و آفات، ای عزت دهنده مسلمانان."

در تفسیر دعای روز چهاردهم ماه مبارک رمضان حجت الاسلام و المسلمین سید جلال موسویان کارشناس مذهبی و پژوهشگر دینی گفت: در دعای روز چهاردهم تقاضای بزرگی از خداوند داریم؛ خدایا من را مورد آماج بلاها و ابتلائات خودت قرار نده همون دعایی که حضرت در ابوحمزه می‌فرماید» «إِلَهِی لا تُؤَدِّبْنِی بِعُقُوبَتِکَ ؛من را به خاطر خطاهایم عقوبتم نکن».

وی افزود: ما یکسری بلاها داریم که اینها بلاهای تربیتی است و خوشا به حال کسانی که خودشان را در سیر و سلوک اهل بلا قرار می‌دهند؛ اینها تربیت یافتگان مکتب عاشورا هستند.

موسویان اظهار داشت: دسته‌ای از بلاها، بلاهایی هستند که خداوند به وسیله آنها بنده را چوب می‌زند و انسان را از خانه خود بیرون می‌کند با اینکه خداوند رئوف، رحمان و رحیم است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز