آمنه قاسمی رئیس مرکز اجتماعی، فرهنگی و قرآنی(افق) آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع) از برگزاری نمایشگاه مجازی تولیدات صنایع دستی اقشار آسیب دیده به صورت رایگان و عام المنفعه خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، رئیس مرکز افق آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی بگفت: این نمایشگاه به کوشش مرکز فرهنگی افق در امامزادگان عینعلی و زینعلی (ع) استان تهران و با همکاری اداره کل اوقاف شمالغرب تهران، کارگروه کارآفرینی انجمن توسعه راهبردی ملل و گروه حامیان کسب و کار خلاق در صنایع دستی (حامی شهر) برگزار شد.

آمنه قاسمی در تشریح اهداف برگزاری این نمایشگاه گفت: شیوع ویروس کرونا و ایجاد محدودیت ها سبب شد که بخشی زیادی از کارآفرینان و هنرمندان، به ویژه زنان سرپرست خانوار یا زنان بد سرپرست، نتوانند محصولات خود را طبق روال هر سال در بازارچه های بهاره و حمایتی عرضه کنند.

مدیر اجرایی نمایشگاه افزود: یکی از اهداف مرکز افق آستان امام زادگان عینعلی و زینعلی(ع) آموزش، کارآفرینی و حمایت از زیرمجموعه های فرهنگی و موثر است و ما با برگزاری این همایش تلاش کردیم ضمن معرفی هنرمندان و کارآفرینان شاخه های مختلف هنری، فرصتی برای همکاری،  افزایش امید و روحیه و توانمندسازی هنرمندان و کارآفرینان خانگی ایجاد نماییم.

آمنه قاسمی ادامه داد: برگزاری این نمایشگاه فرصتی برای تبلیغ و مشاوره رایگان، جلب کمک فرهنگی و معنوی و ارائه محصولات تولید شده توسط هنرمندان و هنرجویان مرکز افق امام زادگان عینعلی و زینعلی(ع) است.

وی افزود: درمیان آثار دهها اثر ارسالی، ٤٠ اثر پذیرفته شد و 10 نفر از شرکت کنندگان به مرحله نهایی راه یافت و با رای هیأت داوران از سه اثر برگزیده تقدیر شد.

وی در تشریح شاخصه های داوری آثار گفت:سن شرکت کنندگان، تعداد هنرها، سابقه فعالیت، برند سازی، نوع کارآفرینی (خیریه، گروهی، انفرادی) از جمله شاخص های امتیازدهی این نمایشگاه بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز