مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی آمار فروش فیلم ها در سینما پس از بازگشایی در ایام کرونا را تشریح کرد.

به گزارش مرور نیوز، مسعود نجفی مدیر روابط‌عمومی سازمان سینمایی درباره اینکه سامانه سمفا شتاب زده رونمایی شده است یا خیر، اظهار کرد: خیر،این سامانه شتاب‌زده رونمایی نشد. طبیعتا هر اتفاق و کار جدیدی مشکلات و خطا‌هایی دارد که زیربار مرتفع می‌شود. در یک هفته‌ای که این سامانه راه افتاده، گزارش‌هایی در مورد مشکلات داده شده و رفع شده است.

مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی افزود: نهایتا تا روز سه‌شنبه بخش گزارش‌دهی و آماردهی که بسیار هم مفصل است، فعال خواهد شد. این سیستم گزارش‌دهی که در سمفا تا روز سه‌شنبه فعال خواهد شد، خیلی کامل‌تر و متنوع‌تر از سایت‌های قبلی است. به تفکیک فروشنده، گیشه، تخفیفات، سالن خرید و ... اطلاعات به صورت آنلاین قابل دریافت است که می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. در حال حاضر ۴ درگاه بلیط‌فروشی فعال است و تا یکی دو روز آینده به ۵ درگاه خواهد رسید که طبیعتا رقابتی بین درگاه‌ها را به وجود خواهد آورد و مشتری را برای فروش بلیط جذب می‌کنند. این رقابت باعث می‌شود که امتیازاتی داشته باشند تا مخاطب ترغیب شود به سمتشان برود و در نهایت این رقابت به سود مشتری خواهد بود.

نجفی با اشاره به آمار فروش فیلم‌ها پس از بازگشایی سینما‌ها گفت: براساس گزارشی که دیشب تا پایان روز شنبه گرفتم، از یک تیرماه سینما‌ها با فیلم‌هایی که در اسفند متوقف شده بود، باز شد و از چهارشنبه که دو فیلم جدید به اکران اضافه شد، یعنی از روز یک‌شنبه تا شنبه، فروش فیلم‌ها به یک میلیارد تومان رسید. به صورت دقیق، فروش فیلم‌ها ۹۳۳ میلیون تومان است و تعداد مخاطبان مان به ۴۸ هزار و ۷۸۶ نفر رسید. فیلم «شنای پروانه» ۶۳۱ میلیون فروخت و تعداد مخاطب آن ۳۲ هزار و ۳۴۷ نفر است. فیلم «خوب بد جلف ۲، ارتش سری» ۲۶۳ میلیون تومان فروخته و تعداد مخاطب آن ۱۳ هزار و ۶۶۱ نفر است. سایر فیلم‌هایی که اکرانشان در سینما‌ها ادامه دارد مانند «جهان با من برقص»، «یلدا»، «عطر داغ»، «یادم تورا فراموش»، «۴۷»، «سراسر شب» و مستند‌های هنر و تجربه به ۴۰ میلیون تومان رسیده است و تعداد مخاطبان آن ۲ هزار و ۷۷۸ نفر است. توجه داشته باشید در سه روز اول بازگشایی سینما‌ها که عمده فیلم‌ها آن‌هایی بود که گفتم، بلیط به صورت نیم‌بها عرضه می‌شد.

او در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا فیلم جدیدی برای اکران اضافه خواهد شد یا خیر، گفت: فعلا با همین فیلم‌ها جلو خواهد رفت. در کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما امتیازاتی به ویژه برای فیلم‌های جدید درنظر گرفته شده است که از آن جمله می‌توان به درنظرگرفته نشدن کف فروش تا سه هفته اشاره کرد.

برنامه در انتهای الوند به تهیه کنندگی امیرحسین آذر کارگردانی مسعود مرعشی و با اجرای نجمه جودکی، حامد مهربانی و مجید یحیایی شنبه تا چهارشنبه از حدود ساعت ۷:۳۰ تا ۹:۳۰ روی آنتن شبکه دوسیما می‌رود.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز