موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران از حضور ایران در نمایشگاه مجازی کتاب پکن خبر داد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، بیست و هفتمین نمایشگاه مجازی کتاب پکن که قرار بود در تاریخ ۵ تا ۹ شهریور به‌صورت فیزیکی و مجازی برگزار شود، با توجه به شرایط حاکم بر جامعه جهانی ناشی از شیوع ویروس کرونا، صرفاً به شکل مجازی و از تاریخ ۵ تا ۹ مهر ۱۳۹۹ (۲۶ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۰) برگزار می‌شود

در این نمایشگاه از تکنولوژی‌های جدید و هوش مصنوعی برای تجربه نمایشگاهی آنلاین و مناسب استفاده شده است و بنا بر اعلام مجریان نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن، این نمایشگاه فضایی برای ارتباطات دیجیتال و خدمات تجاری آنلاین در طول سال برای صنعت نشر کتاب بین‌الملل ایجاد کرده است.

در این نمایشگاه ۲۶۰۰ ناشر، ۱۰۰ آژانس ادبی و ۵۰۰ کتابخانه از ۹۵ کشور ثبت‌نام کرده و به معرفی آثار خود می‌پردازند. همچنین بیش از ۳۰۰ هزار عنوان کتاب در سایت نمایشگاه بارگذاری شده و برگزاری ۱۰۰رویداد و نشست آنلاین و آفلاین پیش بینی شده است.

موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، انتشارات بین‌المللی الهدی، جامعه المصطفی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، آژانس ادبی تماس، آژانس ادبی پل، آژانس ادبی دایره مینا، انتشارات طوطی، انتشارات نیماژ و انتشارات شمع و مه از جمهوری اسلامی ایران در بخش مجازی این نمایشگاه ثبت‌نام کرده اند.

از جمله اقدامات صورت گرفته توسط موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در سایت نمایشگاه پکن، معرفی صنعت نشر ایران، انتشار کتابچه معرفی نویسندگان برتر حوزه کودک و نوجوان به زبان انگلیسی، معرفی آثار حوزه کودک و نوجوان به زبان انگلیسی، معرفی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران است. در بخش رویداد‌های مجازی نیز این موسسه ویدئو کلیپ‌هایی در خصوص معرفی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و طرح حمایتی گرنت بارگذاری کرده است.

کلیه ناشرانی که در بخش آنلاین نمایشگاه ثبت‌نام کرده‌اند، می‌توانند تا تاریخ ۱۱ دی ماه سال جاری به‌صورت رایگان از خدمات مذاکره و تنظیم قرار ملاقات استفاده کنند.

نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن برای پربارتر کردن بخش آنلاین خود، طرح‌های تشویقی را نیز در بخش کپی‌رایت در نظر گرفته است و به ۱۰ ناشر بین‌المللی که بتوانند بیشترین تبادل حق چاپ کتاب را داشته باشند جوایزی اهدا خواهد کرد.

نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن تعداد ۱۰۰ غرفه این نمایشگاه را در سال ۲۰۲۱ با ۵۰ درصد تخفیف به ناشرانی که در سال ۲۰۲۰ در بخش آنلاین نمایشگاه شرکت و ۳۵ عنوان کتاب را درج کرده‌اند، به‌صورت قرعه‌کشی واگذار می‌کند.

جمهوری اسلامی ایران در سال ۲۰۱۷ مهمان ویژه نمایشگاه کتاب پکن بود و در سال ۲۰۱۹ کشور چین به عنوان مهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران حضور داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز