خبرنگاران رسانه های مختلف کشور برای شرکت در نخستین مسابقه پادکست ریلی تا 30 مهرماه فرصت دارند که آثار خود را به دبیرخانه این مسابقه ارسال نمایند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، نخستین مسابقه پادکست ریلی(ویژه خبرنگاران)، این مسابقه به همت شرکت راه آهن برگزار می شود و کلیه خبرنگاران شاغل و بازنشسته می توانند آثار خود را در قالب بیان تجربیات شخصی، تحلیل یا گزارش تولید نمایند.

محورهای این مسابقه بدین شرح است:

راه‌آهن بحران جهانی و کرونا، راه‌آهن و تحقق شعار جهش تولید، راه‌آهن و توسعه اقتصادی و اجتماعی، نوآوری و تکنولوژی‌های نوین در توسعه راه‌آهن، راه‌آهن، خبرنگاری و  مسئولیت اجتماعی، نقش رسانه در توسعه گردشگری ریلی.

خبرنگاران برای شرکت در این مسابقه می‌توانند آثار خود را به صورت پادکست مصاحبه‌ای، تک نفره، میزگرد، قصه گو یا ترکیبی تهیه کرده و از طریق ارسال به پست الکترونیکی railnashr@rai.ir و یا از طریق اپلیکیشن گپ به شماره 09902798664 به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند. در ضمن با توجه به شیوع ویروس کرونا هیچ اثری در قالب لوح فشرده، فلش و یا حضوری دریافت نمی‌شود.

از جمله شرایط مهم شرکت در این مسابقه بدین شرح است:

1. علاقه مندان می توانند به صورت فردی یا در قالب گروهی در مسابقه شرکت نمایند.(در صورت شرکت گروهی، یک فرد به عنوان مسئول گروه باید معرفی شود.)

2. در ابتدای پادکست، ذکر شناسنامه اثر الزامی است. آثار فاقد شناسنامه ارزیابی نخواهند شد.

3. مدت زمان پادکست‌ها باید حداقل 5 دقیقه و حداکثر 20 دقیقه باشد و حجم پادکست‌ها باید حداکثر 25 مگابایت باشند.

4. استفاده از جلوه های صوتی و موسیقی آزاد است.

5. بارگزاری پادکست در سرویس‌های میزبانی پادکست ضروری نیست و ارسال فایل صوتی کفایت می‌کند.

جوایز این جشنواره بدین شرح است:

نفر اول 100 میلیون ریال،

 نفر دوم 80 میلیون ریال و نفر سوم مبلغ 70 میلیون ریال  و 20 جایزه برای 20 اثر برگزیده

گفتنی است؛ بر پایه تقویم مسابقه آخرین مهلت ارسال فراخوان مهلت ارسال آثار 30 مهر 1399، داوری آبان 1399 و اعلام نتایج  26 آذر 1399 (روز حمل و نقل) است و شرکت کنندگان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به نشانی اینترنتی راه آهن جمهوری اسلامی و کانال گپ مسابقه به آدرس https://gap.im/rail.podcast مراجعه کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز