مراسم تشییع « محمود فلاح » در قطعه هنرمندان بهشت زهرا انجام شد.

به گزارش مرور نیوز، مراسم تشییع « محمود فلاح » تهیه کننده مجموعه تلویزیونی مختارنامه در میان جمعی از خانواده، همکاران و دوستداران وی در قطعه هنرمندان بهشت زهرا برگزار شد.

محمدرضا جعفری جلوه مدیر شبکه دو از مدیران حاضر در این مراسم بود.

همچنین همزمان با تدفین این مرحوم فقید موسیقی تیتراژ ابتدایی سریال مختارنامه (برخیز که شور محشر آمد این قصه ز سوز جگر آمد) با صدای علی اکبر سلطانعلی نیز پخش شد.

بنابراین گزارش، پیکر مرحوم فلاح در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده خواهد شد.

 محمود فلاح تهیه کننده باسابقه تلویزیون و سریال هایی چون مختارنامه،تفنگ سرپر و... و مدیرکل اسبق تولید صداوسیما دقایقی پیش در یکی از بیمارستان های تهران درگذشت.

تهیه کننده مختارنامه حدود دو هفته ای بود که به دلیل عارضه ریوی در بخش مراقبت های ویژه یکی از بیمارستان های تهران بستری شده بود.

فلاح، ۷۵ سال پیش در سبزوار به دنیا آمد. او ۲۴ شهریور ۱۳۴۷ با مدرک فوق دیپلم برق به جمع کارمندان سازمان رادیو و تلویزیون پیوست. فلاح بعد از اخذ مدرک مهندسی برق و الکترونیک به عنوان تنظیم کننده واحدهای سیار و برنامه ریز رپورتاژ به کارش ادامه داد.

وی در جریان بازگشت امام خمینی(ره) به ایران و سخنرانی تاریخی در بهشت زهرا، نقشی محوری در پوشش تصویری مراسم ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ داشت. بعد از انقلاب، محمود فلاح در بخش های مختلف سازمان صداوسیما به فعالیت پرداخت و سال‌ها مدیرکل تولید این سازمان بود.

تجهیز و اعزام ده‌ها گروه به خطوط مقدم در زمان جنگ تحمیلی از جمله کارهای اوست. فلاح در سال ۷۵ بازنشسته شد، اما به همکاری‌اش با سازمان در قالب مشاور و تهیه کننده ادامه داد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز