بهنام تشکر با حضور در ویژه برنامه یلدایی "زوجی نو" خبر داد: به زودی با سریال باخانمان به تلویزیون می آید.

به گزارش مرور نیوز، همین چندی پیش سریال "بوم و بانو" با بازی او در نقش سرهنگ سپنتا روی آنتنِ شبکه دو سیما بود. کارهای ماندگاری از او در تلویزیون سراغ داریم، "مختارنامه"، "ساختمان پزشکان"، "گمشدگان"، "وارش" و این روزها سرهنگ سپنتای "بوم و بانو". چندی پیش بود که با مسابقه "مافیا" هم قدرتِ اجرایش را به رخ همگان کشید اما حضور در سریال سعید سلطانی نگذاشت این برنامه تلویزیونی کماکان، از وجود بهنام تشکر در این برنامه بهره ببرد.

او درباره حضور در سریال طنز گفته بود:  اگر فیلمنامه خوبی از طنز به من پیشنهاد شود حتما در آن سریال و یا فیلم ایفای نقش خواهم کرد اما باید بهتر از آثار قبلی باشند. اینکه دوست دارم بیشتر در کار جدّی باشم یا طنز، بستگی دارد که چه کسی متن را نوشته باشد و چه متنی باشد.اگر کار طنز خوب هم پیشنهاد بشود، می‌پذیرم.

چندی پیش هم خبری از ساخت فصل دوم "دودکش" منتشر شد؛ سریالی که نخستین بار به کارگردانی محمدحسین لطیفی و تهیه‌کنندگی زینب تقوایی در ماه رمضان سال 1392 روی آنتن شبکه یک رفت و با توجه به مضمون کمدی و تکیه کلام‌های جذاب توانست در رده آثار پرمخاطب جای بگیرد.

سازندگان سریال کمدی اجتماعی "دودکش2" که در سکوت خبری مراحل پیش تولید پروژه را آغاز کرده‌اند، تصمیم دارند تصویربرداری را بزودی در یکی از استان‌های کشور به غیر از تهران آغاز کنند. این سریال برای پخش از شبکه یک سیما تولید می‌شود.

بسیاری رایزنی کردند آیا بهنام تشکر و هومن‌ برق‌نورد دوباره زوج هنری این سریال خواهند بود و یا مثل برخی از کارهای دیگر تلویزیون با قصه‌ها و بازیگرهای جدید کار دنبال می‌شود و فقط نام و ماهیت فصل حفظ می‌شود.

بهنام تشکر با حضور در ویژه برنامه یلدایی "زوجی نو" با اشاره به احتمال تولید فصل دوم سریال "دودکش" تأکید کرد: مردم در خیابان از ما می‌خواهند "دودکش" را تولید کنیم و اگر کارها خوب پیش رود شاید این اتفاق بیفتد.

او از حضورش در سریال باخانمان خبر داد که در اواخر تصویربرداری به سریال پیوسته است. او گفت: در سریال "باخانمان" بروز نیک‌نژاد که تجربه دیگری است با او دارم و ایفای نقش می‌کنم. روزهای آخر فیلمبرداری است و در اواخرِ کار به این سریال پیوستم. سریالی که بازیگران خوبی مثل حسن پورشیرازی، آتیلا پسیانی و افسانه بایگان در آن به ایفای نقش می‌پردازند.

تشکر درباره زمان پخش این سریال گفت: بعد از سریال کنونی شبکه سه ان‌شاءالله در روزهای آینده این مجموعه تلویزیونی روی آنتن خواهد رفت.

بازیگر سریال "دودکش" و "پادری" درباره خاطره‌ای که با هومن برق‌نورد در آسانسور داشته، گفت: یادم نمی‌رود سرِ دزد و پلیس در داخل آسانسور فیلمبرداری می‌کردیم و آنقدر صحنه‌های شادی بود که موقعیت‌ها و دیالوگ‌های خنده‌دارش اجازه نمی‌داد با یکی دو برداشت، سکانس را به سرانجام برسانیم و 30 مرتبه آن آسانسور را بالا و پایین رفتیم و آن سکانس فیلمبرداری شد.

او در بخشی از این گفت‌وگوی تلویزیونی به روزهای سختِ تئاتری‌ها اشاره کرد و افزود: دوستان تئاتری من خیلی دوران سختی را می‌گذرانند. کارگردانان و بازیگرانی که فقط از راه تئاتر امرار معاش می‌کنند و صحنه تئاتر را انتخاب کرده‌اند و از هیچ شاخه هنری دیگر کسب درآمد نمی‌کنند. امیدوارم اداره فرهنگ و ارشاد، به فکرِ این دوستان هنرمند تئاتری ما باشد؛ دوستانی که هیچ‌وقت پرتوقع نبوده و نیستند.

تشکر درباره تلاش پرستاران و مشقت‌های این قشرِ سخت‌کوش صحبت کرد و گفت: در فضای‌مجازی بارها دیده‌ام که آن‌ها از این طریق با خانواده‌هایشان ارتباط دارند و این روزها بیشتر از هرکسی، در میدانند و به فکر سلامتی مردمند. امیدوارم کرونا از بین برود و ما شاهدِ روزهایی باشیم که بتوانیم از آن‌ها بهتر تقدیر و تجلیل کنیم.

بازیگر سریال "بوم و بانو" با اشاره به شب یلدای ایرانیان، خاطرنشان کرد: شب یلدای فارغ از هرچیزی فرهنگِ دورهم بودن و دورهم جمع شدن را با خودش به یدک می‌کشد.  شب یلدا فقط یک دقیقه با شب قبل و بعد از خودش فاصله دارد و این طولانی‌ترین شب سال، فقط مناسبِ دور هم جمع شدن است که امسال به خاطرِ هم‌نوعان‌مان و از بین رفتن این پاندمی کرونا، دورهم جمع نمی‌شویم.

او در پاسخ به سؤالی درباره استفاده عجیب و غریب در فضای‌مجازی و حتی دعواهای برخی افراد مشهور که به این فضا کشیده شده است، تأکید کرد: این فضا دیگر فضای مجازی نیست و فضای حقیقی است. خیلی برای من دغدغه نیست و اگر سری به صفحه خودم و جستجویی در کاربران دارم برای معرفی کتاب و بعضاً  کارهایی که مردم از ما می‌پرسند و جویا می‌شوند خبرهایش را در آن صفحات منتشر می‌کنیم. خیلی شلوغ‌بازی‌ها و اضافه‌کاری‌های دیگران را در این فضا متوجه نمی‌شوم و فکر می‌کنم وقتم را می‌گیرد.

تشکر با اشاره به ساخت سریال‌های طنز و فقدان کارهای خوب و با کیفیت، افزود: بسیاری می‌گویند کارهای فانتزی و کمدی و سریال‌های با کیفیت کم شده، یک مقداری باید هوای نویسنده‌هایمان را داشته باشیم. مخصوصاً به فضای کمدی و طنز بیشتر بها بدهند و نگاه مهربانانه‌تری از طرف مسئولین به سریال‌ها بشود. خیلی جای سریال‌های خوبِ تلویزیون به خصوص طنزها و کمدی‌هایی که عقبه خوب و طلایی در گذشته داشته‌اند، خالی است.

وی در پایان تصریح کرد: ما توانایی ساخت کارهای خوب و با کیفیت را داریم و می‌توانیم کارهای خوب بسازیم؛ حقِ این مردم است سریال خوب ببینند. همه تلاش‌مان را می‌کنیم تا موجبات شادی مردم را فراهم کنیم. من کار جدّی در کارنامه‌ام دارم و خودم هم بارها دوست داشته‌ام در نقش‌های جدّی حضور داشته باشم اما مردم امروز بیشتر به شادی نیاز دارند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز