فیلم مستند بانو روایتگر زندگی پرفراز و نشیب عصمت احمدیان، مادر دو شهید در هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های مستقل مکزیک موفق به کسب دیپلم افتخار شد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم «عمار»، فیلم مستند بانو در هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های مستقل مکزیک «وراکروز» در بخش مسابقه فیلم‌های مستند بلند موفق به کسب دیپلم افتخار شد.

«بانو» کاری از مدرسه سینمایی اندیشه و هنر (ماه) به کارگردانی محمد حبیبی منصور در سال ۹۷ تولید شد و روایتگر زندگی پرفراز و نشیب عصمت احمدیان، مادر شهیدان ابراهیم و اسماعیل فرجوانی است.

عصمت احمدیا، پس از جنگ به صورت جدی وارد فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی می‌شود، به طوری که او امروز یکی از بانوان تأثیرگذار و الگو در اهواز است.

«بانو» حاصل دو سال همراهی گروه فیلمساز با مادر شهیدان فرجوانی است و تصویری واقعی از زندگی یک زن موفق را نشان می‌دهد.

جشنواره بین‌المللی فیلم مستقل مکزیک «وراکروز» از ۷ تا ۳۰ دسامبر برابر با ۱۷ آذر تا ۱۰ دی در مکزیک برگزار شد و در این دوره از این جشنواره به دلیل معضل کرونا فیلم‌ها روی پلتفرم مخصوص این جشنواره اکران خواهد شد.

آثار برگزیده این دوره از جشنواره علاوه بر روزهای برگزاری جشنواره تا دهم ژانویه ۲۰۲۱ برابر را ۲۱ دی‌ماه روی پلتفرم مخصوص این جشنواره برای علاقمندان باقی می‌ماند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز