طرح بهارانه کتاب در سال ۱۴۰۰ در خرداد ماه و با اعتبار حدود ۴ میلیارد تومان برگزار خواهد شد.

به گزارش مرور نیوز، طرح بهارانه همزمان با خردادماه ۱۴۰۰ از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

در طرح حمایتی از کتابفروشی‌های سراسر کشور که به شکل فصلی برگزار می‌شود این بار نیز با تخصیص اعتبار، وزارت ارشاد از این قشر از صنف نشر حمایت می‌کند.

پیش‌تر «محسن جوادی» معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرده بود: در تلاشیم پس از اتمام نمایشگاه مجازی قرآن، طرح فصلی بهارانه را اجرایی کنیم.

طرح‌های فصلی کتاب اغلب با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و رونق بخشی به بازار کتاب و نشر برگزار می‌شود و در آخرین طرح فصلی که در زمستان ۹۹ و پس از نمایشگاه مجازی کتاب برگزار شد  ۹۲۵ کتابفروشی در آن مشارکت داشتند.

علی اسماعیلی مشاور اجرایی معاونت فرهنگی در گفت‌وگوی امروز خود با فارس سقف اعتبار در نظر گرفته شده برای بهارانه را مانند دوره‌های گذشته دانست.

سقف مجاز خرید برای هر خریدار ۲۰۰ هزار تومان است و خریداران می‌توانند با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو طرح‌، کتاب‌های عمومی، کودک و نوجوان و کتب دانشگاهی را با یارانه ۲۵ درصدی تهیه کنند.

طرح بهارانه کتاب در سال ۱۴۰۰ در خرداد ماه و با اعتبار حدود ۴ میلیارد تومان برگزار خواهد شد. این طرح از ۱۷ خرداد در کتابفروشی‎‌های سراسر کشور برگزار می‎‌شود و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز