کیانوش عیاری ضمن دفاع از برگزاری جشنواره جهانی فجر، آرزو کرد که نمایش سریال 78 متر باز هم به تعویق بیفتد.

به گزارش مرور نیوز، کیانوش عیاری در مورد انتقاداتی که از برگزاری جشنواره جهانی فجر مطرح می شود، گفت: من به طور کل در جریان این مسائل نیستم چرا که در چهار سال گذشته تنها چیزی که از زندگی خصوصیم باقی مانده فقط مسواک زدنم بوده است و بس. از ماه ها پیش زمزمه هایی می شنیدم که بهتر است جشنواره برگزار نشود ولی به دلیل اینکه در گرفتاری مهیب مجموعه تلویزیونی «78 متر» هستم، حقیقتا هیچ چیز در ذهنم باقی نمی ماند.

وی افزود: حتی در مورد نمایش فیلم خودم هم سه روز پیش بود که آقای شادمهر راستین به من خبر دادند که «آن سوی آتش» مرمت شده و قرار است که نمایش داده شود. این اتفاق برایم جالب بود و از جشنواره فجر و خانم طاهری مسئول فیلمخانه بابت کیفیت بسیار خوب این فیلم مرمت شده تشکر هم کردمِ اما واقعا از هیچ چیز خبر نداشتم.

برگزاری جشنواره فجر ارزشش را داشت

کارگردان فیلم های مطرحی همچون شبه کژدم و خانه پدری ادامه داد: انگیزه این انتقادات با توجه به خطرات بیماری کرونا، انسانی و درست است و مسلما رعایت پروتکل ها یکی از مهمترین وظایف دست اندرکاران این جشنواره است که در مدت یک ساعت و نیمه ای که من اینجا بودم دیدم که همه رعایت می کردند. در سالن ها نحوه استقرار تماشاگران در صندلی ها یک در میان بود و در محوطه هم به خوبی نکات بهداشتی رعایت می شد. اما قاعدتا وزارت ارشاد هم برای برگزاری این جشنواره استدلالاتی داشته که در آستانه تصویب فیاپ بهتر است این جشنواره هم تعطیل نشود.

کیانوش عیاری ادامه داد: خوشختانه آقای عسگرپور هم اعلام کردند که این جشنواره در کنار جشنواره های رده بالا و مطرح در فیاپف (فدراسیون بین‌المللی انجمن‌های تهیه‌کنندگان فیلم؛ سازمانی غیردولتی که با هدف نظارت و ارزش‌گذاری بر جشنواره‌های بین‌المللی سینمای جهان پایه‌گذاری شده است) ثبت شد و از درجه بالای جهانی برخوردار شد که به همین دلیل شاید بتوان گفت که برگزاری آن در این دوره ارزشش را داشت.

78 متر از بیست و چهارم خرداد به روی آنتن می رود

تهیه کننده، نویسنده و کارگردان سریال 78 متر در پاسخ به این سوال که زمان پخش این سریال کی خواهد بود گفت: سریال هفتاد و هشت متر قرار بود که از بیست و پنجم اردیبهشت، یعنی فردای عید فطر، به روی آنتن برود اما به دلیل بیماری من و بستری شدنم در بیمارستان، لطف کردند که این اتفاق را یک ماه عقب انداختند و قرار است که از بیست و سوم یا چهارم خرداد از تلویزیون پخش شود.

کاش پخش 78 متر به تعویق بیفتد

وی در ادامه اظهار داشت: من امیدوارم این اتفاق بازهم یک هفته عقب بیفتد تا چند روزی از انتخابات ریاست جمهوری بگذرد و مردم بتوانند در آرامش به تماشای این سریال بنشینند چون گرفت و گیرهایی پس از پایان هر انتخاباتی وجود دارد که ممکن است ذهن مردم را به خودش جلب کند و من هم به عنوان کسی که چهار سال است که درگیر تولید این کار هستم دوست دارم که مردم با فراق خاطر به تماشای این کار بنشینند نه اینکه نیمی از حواسشان جای دیگری باشد. البته امیدوارم که خود کار به نحوی باشد که در طی چهل و پنج یا پنجاه دقیقه ای که نمایش هر قسمت، به خودی خود مسحور تماشای فیلم باشند.

آیا همه کار تولید سریال به پایان رسیده است گفت: فیلمبرداری آن به طور کامل به پایان رسیده است، مونتاژش هم به صورت مطلق تمام شده است اما کارهای صداگذاری و موسیقی آن در حال انجام است و هیچ نگرانی برای رسیدن به آنتن تا چند هفته دیگر نداریم.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز