بنابر اطلاعات موجود ۵۰۸ کتابفروشی در طرح بهارانه کتاب عضو شدند.

به گزارش مرور نیوز، ثبت نام کتابفروشی ‌ها برای عضویت در طرح بهارانه کتاب از ۴ خرداد ماه آغاز شده است و تا چند روز دیگر به پایان می‌رسد. بنابر اطلاعات موجود در سایت این طرح تاکنون ۵۰۸ کتابفروشی عضو طرح بهارانه کتاب شده است. از این میان ۳۹۰ دکتابفروشی در مراکز استان‌ها و ۱۱۸ کتابفروشی در شهرستان‌ها فعالیت می‌کنند.

تنها ۷ کتابفروشی استان تهران در این طرح عضو شدند. از این میان ۵ کتابفروشی در شهرستان‌ها و ۲ کتابفروشی در مرکز استان فعالیت می‌کنند. طرح بهارانه کتاب از جمله طرح‌های فصلی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران است که در چند ساله اخیر به منظور حمایت از کتابفروشان اجرا می‌شود. تاکنون خبری درباره میزان اعتبار درنظر گرفته شده برای اجرای طرح و سقف خرید مخاطبان درنظرگرفته نشده است.

پیش از آغاز اجرای طرح‌های فصلی خانه کتاب، یارانه بخش کتاب در قالب یارانه کاغذ در اختیار ناشران قرار می‌گرفت از زمان اجرای این طرح این یارانه مستقیم به دست مصرف کننده آن می‌رسد. بالاترین سقف درنظر گرفته شده برای خرید در این طرح‌ها ۲۰۰ هزار تومان بود.

در این طرح‌ها مخاطبان می‌توانند تا سقف تعیین شده از تخفیف کتاب بهره‌مند شوند. در اکثر دوره‌های برگزاری آن میزان تخفیف برای کتاب‌های تالیفی و ترجمه یکسان بود. تنها درچند دوره میزان تخفیف درنظر گرفته شده برای کتاب‌های تالیفی بیش از ترجمه بود. موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران این اقدام را در جهت حمایت از کتاب‌های تالیفی انجام می‌داد. در دوره‌های اخیر برگزاری آن میزان تخفیف درنظرگرفته شده برای کتاب‌های تالیفی و ترجمه یکسان بود. باید دید در طرح بهارانه کتاب که از ۱۷ خرداد ماه آغاز می‌شود چه میزان تخفیف برای خرید کتاب در نظرگرفته می‌شود و سقف خرید کتاب تا چه اندازه خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز