مدیر شبکه رادیویی صبا گفت: با توجه به اینکه جامعه پس از پشت سرگذاشتن بحران کرونا و هیجانات ناشی از انتخابات نیازمند فضای آرامش بخش و شاد است، رادیو صبا برای ایفای نقش خود در قالب ماموریت های ابلاغی به شبکه برنامه های شاد و جدیدی طراحی کرده است.

به گزارش مرور نیوز، حمیدرضا افتخاری مدیر شبکه رادیویی صبا گفت : با توجه به اینکه جامعه پس از پشت سرگذاشتن بحران کرونا و هیجانات ناشی از انتخابات نیازمند فضای آرامش بخش و شاد است، رادیو صبا برای ایفای نقش خود در قالب ماموریت های ابلاغی به شبکه برنامه های شاد و جدیدی طراحی کرده است و  بادستی پر به استقبال تابستان می رود و به همین منظور یازده برنامه جدید به جدول پخش شبکه اضافه شده است.

وی افزود: «شب سعید» با اجرای سعید بیابانکی ، «مثبت صبا» با اجرای مسعود روشن پژوه، «ناصر باش» با اجرای ناصر محبی و «یخ در بهشت» با اجرای مهدی فرج اللهی برنامه های جدید شخصیت محور  شبکه هستند و قرار است دو برنامه دیگر با همین ساختار به جدول پخش اضافه شود، که اجرای این دو برنامه به ترتیب بر عهده حسین رفیعی و امیر مهدی ژوله خواهد بود.

مسابقه های جذاب رادیویی

افتخاری دیگر ساختار مورد توجه مخاطبان شبکه را گونه مسابقه دانست و گفت: مطابق نظرسنجی ها و بازخورد های مخاطبان مسابقه گونه ای جذاب محسوب می شود، به همین دلیل در جدول پخش تابستانی شبکه سه مسابقه اضافه شده است ، مسابقه بیست شو با اجرای احمدرضا موسوی هر روز ساعت 18 پخش می شود و مسابقه «هفت چالک» نیز ساعت 21 به مدت 45 دقیقه با اجرای مهسا ایرانیان و سهیل غلامرضاپور تقدیم شنوندگان می شود، همچنین مسابقه ای بسیار جذاب برای زوج ها طراحی شده که در آن زوج هایی که بیش از ده سال از ازدواجشان می گذرد شرکت می کنند این مسابقه با نام «لیگ عشاق» روز های پنج شنبه ساعت 17 تقدیم شنوندگان خواهد شد و اجرای آن برعهده ملیحه رشیدی و امیر عضد خواهد بود.

شهرفرنگ با کهکشانی از بازیگران طنز

مدیر رادیو صبا با تاکید بر توجه به طنز و موسیقی از راه اندازی برنامه ای با ساختار جنگ نمایشی که ترکیبی از قطعات طنز نمایشی به همراه موسیقی است خبر داد و گفت این برنامه با نام «شهر فرنگ» هر روز ساعت 9 به مدت 60 دقیقه پخش می شود، که البته روزهای پنج شنبه و جمعه مدت برنامه 120 دقیقه خواهد بود . وی افزود، در« شهر فرنگ» که با اجرای فریبا باقری تولید می شود دوازده نفر از بهترین بازیگران رادیو از جمله کرامت رودساز، مهبد قناعت پیشه، سینا نیکوکار، نسرین زارع و ... شرکت دارند.

زنده شدن خاطرات دهه شصت در «رادیو شصت»

برنامه های موسیقی محور از دیگر برنامه های مورد توجه رادیو صبا است افتخاری در این باره گفت : به منظور تداوم حس نوستالژی شنوندگان برنامه «رادیو شصت» راه اندازی شده است که به پخش آثار ادبی معاصر به همراه پخش موسیقی های خاطره انگیز دهه شصت و البته هفتاد می پردازد ، این برنامه هم هر روز ساعت 14 در رادیو صبا پخش می شود.

طنازان مجری می شوند

افتخاری در ادامه به تشریح جزییات برنامه های شخصیت محور شبکه پرداخت و گفت :  برای اجرای برنامه های مبتنی بر شخصیت طنز از خود طنازان بهره گرفته ایم و از خود طنزپردازان برای اجرای این برنامه های شخصیت محور که قبلا شکل برپاخند (استند آپ ) دارند استفاده می شود .«ناصر باش» و «شب سعید» دو برنامه جدید شخصیت محور شبکه هستند که با اجرای دو طناز شناخته شده ، سعید بیابانکی و ناصر محبی راهی آنتن صبا میشود .

"شب سعید" برنامه ای است با اجرا سعید بیابانکی که پنجشنبه شب ها ساعت ۲۱ به مدت ۶۰ دقیقه تقدیم مخاطبان می‌شود. می توان این برنامه را تورقی بر مطالب و اتقاقات طنز در طول یک هفته دانست ، که در قالب داستانک طنز، ادبیات طنز، شعر طنز پخش می‌شود.

"ناصر باش" عنوان برنامه دیگر شخصیت محور است ، که نام این برنامه برگرفته از ناصر هم به معنی شاد و پیروز و همین که اشاره ای دارد به مجری برنامه « ناصرمحبی» که از کمدین های خندوانه ، که مردم او را با برپاخند (استندآپ ) قصه های من و بابام می شناسند.

این برنامه با بخش های مختلف «بیوگرافی طنز»، «خاطرات ناصر»، «ترانه هایی با اجرای خود ناصر محبی » پخش می‌شود ."ناصر باش " از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۶ به مدت ۳۰ دقیقه پخش می‌شود.

مدیر شبکه رادیویی صبا « یخ در بهشت » را برنامه ویژه تابستان اعلام کرد و دراین باره گفت : همان طور که از نام این  برنامه مشخص است، یخ در بهشت با حال و هوایی کاملا تابستانی راهی آنتن صبا میشود .

«یخ در بهشت» عنوان برنامه ای طنز محور با رویکرد پرداختن به خبر های دنیای طنز و طنزهای قدیمی و جدید به تهیه کنندگی مهدی استاد احمد است. مهدی فرج الهی نیز به عنوان گوینده و سردبیر در این برنامه حضور دارد. «یخ در بهشت »از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۶:۳۰ به مدت ۳۰ دقیقه همراه مخاطبان می شود.

روشن پژوه چراغ مثبت صبا را روشن کرد

مسعود روشن پژوه نیز از چهره های شناخته شده است که به همراه شهرام نیکیار روز های پنج شنبه و جمعه برنامه شاد و مفرح مثبت صبا را از ساعت 18:30 اجرا می کنند. در این برنامه علاوه بر گفت و گو با مهمانان ، اجرای زنده موسیقی هم تقدیم شنوندگان می شود.

بازیگر هزار چهره

افتخاری ضمن معرفی برنامه «دکتر صبا» که هر روز صبح از شنبه تا چهارشنبه ساعت 6:15  پخش می شود گفت: «دکتر صبا» محصول هنرمندی وحید کمالی زاده است که در برنامه بیش از ده نقش را بازی می کند. درواقع «دکتر صبا» تنها یک  بازیگر دارد وی ادامه داد" دکتر صبا" با توصیه های خود برای مخاطبان نسخه شادی و نشاط می پیچد.

این برنامه با پاسخگویی به پرسش های طنز با موضوعات مختلف هر روز به تهیه کنندگی و گویندگی وحید کمالی زاده راهی آنتن میشود .

کتاب نخوانید

افنخاری در ادامه به توجه شبکه برای تولید برنامه های با محور کتاب اشاره کرد و گفت : «صدویک راه برای کتاب نخواندن»  عنوان برنامه دیگر از رادیو صبا است،  در تمام رسانه ها برای گسترش فرهنگ کتاب خوانی و بالا بردن سرانه مطالعه تنها نام یک کتاب معرفی می شود و توصیه به خواندن آن می شود ، ولی ما دراین برنامه با ۱۰۱ راه مخاطب را با یک کتاب آشنا می کنیم بدون اینکه از او بخواهیم آن را بخواند، مثلا از طریق پخش بخشی از فیلم که بر اساس یک کتاب تهیه شده ، پخش موسیقی و یا پخش بخش های از کتاب صوتی که تهیه می کنیم و ...

این برنامه روزهای پنجشنبه و جمعه  به تهیه کنندگی مژگان فرزین تقدیم مخاطبان میشود.

تحول در برنامه صبح صبا

مدیرشبکه صبا اضافه کرد از دیگر برنامه های شبکه برای رضایت مخاطبان اصلاح ساختاری برخی برنامه هاست از جمله مهم ترین آنها برنامه «صبح صبا» ست که برنامه ریزی برای تحول در این برنامه آغاز شده است

توجه به نمایش

افتخاری با توجه به وجه سرگرم کننده نمایش رادیویی و توجه مخاطبان به این گونه از همکاری با اداره کل هنر های نمایشی خبر داد و گفت : «ساختمان بیست» عنوان نمایش سریالی بلندی است که با همکاری دوستانم در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید می شود و موضوعات اجتماعی را دستمایه طنز می کند، نویسنده این نمایش مجید حیدری است و کارگردانی آن برعهده رضا عمرانی خواهد بود ، این نمایش شنبه تا چهارشنبه ساعت 20 از رادیو صبا پخش می شود.

مسابقه استعدادیابی در راه است

مدیر رادیو صبا از راه اندازی یک مسابقه استعداد یابی در زمینه برپاخند خبر داد و گفت : جزییات این مسابقه فعلا محرمانه است اما فراخوان شرکت در مسابقه به زودی از رادیو صبا پخش خواهد شد

تعامل فراموش نشده است

در پایان مدیر شبکه از اضافه شدن بخش شما و صبا به جدول پخش شبکه خبرداد و در این باره گفت : شماره تلفن گویایی 27861055 در طول شبانه روز در اختیار مخاطبان است تا نظر خود را درباره برنامه های شبکه به ما اعلام کنند ، ضمن اینکه گلچینی از این نظرها و پرسش ها در قالب میان برنامه شما و صبا روزانه در چند نوبت از شبکه پخش خواهد شد .

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز