در صبح میلاد امام هشتم حضرت علی‌بن موسی الرضا(ع) پرچم گنبد حرم مطهر رضوی تعویض شد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از آستان‌نیوز، در صبح میلاد امام هشتم حضرت علی‌بن موسی الرضا(ع) نقاره‌های حرم مطهر رضوی نواخته شد و آیین معنوی تعویض پرچم گنبد منور و پوشش ضریح مطهر رضوی در بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) برگزار شد.

در این مراسم که با حضور تولیت آستان قدس رضوی و جمعی از مسئولان، خادمان و زائران بارگاه منور رضوی برگزار شد، میثم مطیعی و جواد غفاریان به مدیحه‌سرایی پرداختند.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام ناصر رفیعی، استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به سیره آن امام همام اظهار داشت: نخستین اصل حاکم بر زندگی ایشان، عقلانیت است، به‌طوری که امام رضا(ع) جهل را دشمن و عقل را دوست هر انسانی می‌دانند.

این استاد اخلاق، اصل دوم سیره رضوی را عمل‌گرایی دانست و افزود: برخی می‌گویند دل باید پاک باشد و عمل مهم نیست، در حالی که امام رضا(ع) معتقد بودند حرف و عمل باید یکی باشد. ایشان موقع نماز همه امور را رها می‌کردند و به عمل خود بسیار پایبند بودند.

وی درباره اصل سوم سیره رضوی هم گفت: اعتدال از اصول مهم زندگی امام رضا(ع) بود، ایشان اغراق و بزرگ‌نمایی و همچنین کوتاهی و کم‌ارزش جلوه دادن هرکاری را ناپسند می‌دانستند، همچنین دو اصل مهم دیگر زندگی ایشان صداقت و امانتداری بود، اصولی که به‌عنوان شرط بعثت پیامبران و سفارش همه امامان(ع) از آنها یاد شده است.

آیین‌های سنتی تحویل کشیک و صفه از دیگر بخش‌های مراسم تعویض پوشش ضریح و پرچم گنبد بارگاه منور رضوی بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز