مستند دختر خورشید پرتره ی بانو « ژاله علو » به تهیه کنندگی و کارگردانی « مهدی شیبانی زاده» تولید شد.

به گزارش مرور نیوز، مستند دختر خورشید پرتره ی بانو « ژاله علو »  به زندگی حرفه ای و شخصی این هنرمند پیشکسوت و فعالیت های رادیویی او از ابتدای حضورش در این رسانه می پردازد.

این مستندها بخشی از مجموعه مستند بلند « استودیو هشت» هستند که با موضوع بررسی و تحلیل تاریخ فرهنگی و اجتماعی رادیو در ایران به مدت سه هزار دقیقه، در ۱۰ فصل ۵ قسمتی و در مجموع ۵۰ قسمت ۶۰ دقیقه ای در حال تهیه و تولید است.

هر مستند پرتره یک فیلم نامه ی مستقل و یک راوی دارد که هر بار یکی از دوستان و همکاران آن شخصیت رادیویی، بیننده را با خود همراه می کند؛ که در این مستند «معصومه نورزاد» خبرنگار، گوینده و بازیگر نمایش رادیویی و از دوستان نزدیک خانم علو، راوی این قسمت است.

طراح، محقق، تهیه کننده و کارگردان این مجموعه « مهدی شیبانی زاده» است که بیش از بیست سال است در رادیو و تلویزیون برنامه سازی می کند.

مجری طرح و سرمایه گذار این مجموعه «آژانس تبلیغاتی باد صبا» است و سازمان صدا و سیما نقشی در تولید آن ندارد و فقط سرمایه گذار هفت قسمت اولیه آن بوده است.

دیگر عوامل تولید این مجموعه بدین شرح است: محققان و نویسندگان: هدیه رضایی، سوفیا منشی پور، مهدی شیبانی زاده، مدیر فیلمبرداری: احد عاقلی، تدوین: هادی شیبانی، دستیار کارگردان: پریسا غیاثوند، عکاس: ستاره سرداری، پشتیبانی فنی: فراز تجهیز، مجری طرح: آژانس تبلیغاتی باد صبا.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز