صلاح‌الدین علامه‌زاده استاد پیشکسوت و چهره ماندگار هنر معرق درگذشت

به گزارش مرور نیوز، صلاح‌الدین علامه‌زاده استاد پیشکسوت و چهره ماندگار هنر معرق و استاد موسسه آموزش شهر دارفانی را وداع گفت. او از چهره‌های ماندگار هنری بودهکه طی همکاری با سازمان‌های هنری از جمله سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، شاگردان متخصص بسیاری در حوزه هنر معرق در فرهنگسراهای شهر تهران تربیت کرده است.

از جمله فعالیت‌های ماندگاری که این استاد فقید در دوران عمر هنری خود به سرانجام رساند، تعلیم هنر معرق به هنرجویان نابینا است که این کار در تاریخ هنر سابقه نداشت و آثار این هنرمندان نابینا تاکنون در نمایشگاه‌های متعددی به نمایش گذاشته شده و تحسین بینندگان را برانگیخته است.

صلاح‌الدین علامه‌زاده، در سال ۱۳۲۴ در بابل دنیا آمد و در سال ۱۳۵۳ در رشته مهندسی بهداشت از دانشکده بهداشت دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد. او از طریق یکی از دوستانش با هنر معرق آشنا شد، تحت نظر اساتید مطرح آن زمان آموزش دید و به علت علاقه فراوان به این هنر تصمیم گرفت تدریس معرق را به عنوان شغل اصلی خود برگزیند.

علامه‌زاده نخستین کلاس آموزشی رسمی خود را در سال ۱۳۷۰ با ۶ هنرجو در فرهنگسرای بهمن برگزار کرد و طی سه دهه، بیش از ۲۰۰ شاگرد پرورش داد که برخی از آن‌ها امروز در زمره اساتید هنر معرق هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز