محمود کریمی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) می‌فرماید ملیت ما اسلام است، تصریح کرد: اگر به اینجا آمدیم، انگار به خانه خودمان آمدیم. اختلاف بین ایرانی‌ها و عراقی‌ها، اختلاف میان امام رضا(ع) و امام حسین(ع) است. دشمنان به دنبال همین است. همه عالم دیده است که قدرت شیعه امیرالمومنین(ع) در اربعین دیده می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، محمود کریمی مداح اهل بیت(ع) شب گذشته پنجشنبه ۱۱ شهریورماه در آخرین شب عزاداری حسینیه داود العاشور بصره با حضور مداحان ایرانی طی سخنانی ضمن قدردانی از تلاش مسئولین این هیأت اظهارداشت: از تمام عزاداران خواستارم در این چند شب اگر اشتباه و بدخلقی از ما دیدند، حلال کنند.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) می‌فرماید ملیت ما اسلام است، تصریح کرد: اگر به اینجا آمدیم، انگار به خانه خودمان آمدیم. اختلاف بین ایرانی‌ها و عراقی‌ها، اختلاف میان امام رضا(ع) و امام حسین(ع) است. دشمنان به دنبال همین است. همه عالم دیده است که قدرت شیعه امیرالمومنین(ع) در اربعین دیده می‌شود.

کریمی با بیان اینکه من شما را بسیار دوست دارم، افزود: چه کسی می‌تواند، یکی را از جای دیگری بیاورد تا با یک زبان مشترک بخواند و همه هم بفهمند؟ این عشق به امام حسین(ع) است. امام حسین(ع) ما را دور هم جمع می‌کند. امام رضا(ع) هم می‌فرماید دور امام حسین(ع) جمع شوید.

این مداح اهل بیت(ع) گفت: هیأت شما، هیأتی شاخص در عراق است. تصاویرش را همه می‌بینند. جوان‌هایی را اینجا می‌بینم که مثل ابر بهار گریه می‌کنند. روز قیامت اگر حضرت زهرا(ع) بپرسند شما چه کاره هستید؟ نمی‌توان گفت من روضه‌خوان هستم مگر اینکه روضه بخوانید. یعنی اگر زمانی که روی منبر روضه خوانده می‌شود، شما هم با او همراهی کنید تا نام شما هم به عنوان روضه‌خوان نوشته شود.

وی با بیان اینکه در تهران، از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت حاضر در مراسم، شاید یک نفر حسین بگوید و درجه او از همه بالاتر شود، گفت: یک عالمی در مکاشفه امام حسین(ع) را زیارت کرد و از ایشان پرسید چه کسی از همه بهتر شما را صدا می‌زند؟ امام حسین(ع) فرمود پیرزنی است که در فلان روستا در سماوه، عصرها کنار برکه می‌آید. او غروب کنار آن برکه آمد. دید پیرزنی آمد که عقل کاملی هم نداشت، با چوبی در دست آمد و کنار آب نشست. او چوب را داخل آمد می‌زد و می‌گفت: حبیبی یا حسین.

کریمی با طرح یک سوال گفت: حضرت زهرا(س) زیر دِین امیرالمومنین(ع) ماند؟ ابدا. سوال کرد آیا مرا حلال کردی؟ چطور ممکن است زیر دِین ما بماند؟ جواب همه گریه‌هاتان را حضرت زهرا(س) خواهد داد.

این مداح اهل بیت(ع) همچنین در این مراسم نوحه‌ای با موضوع محور مقاومت خواند و عراق، ایران، سوریه، یمن و بحرین را ملت امام حسین معرفی کرد.

 ۳ شب مراسم حسینیه مرحوم حاج داوود العاشور در شهر ابوالخصیب (بصره) در شب‌های ۲۳، ۲۴ و ۲۵ ماه محرم (سه‌شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه) ۹ تا ۱۱ شهریور، با مرثیه‌خوانی محمود کریمی، سیدمجید بنی‌فاطمه و میثم مطیعی برگزار شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز