شبکه نمایش هفته آینده متقارن با ۲۱ شهریور ماه و روز ملی سینما، گلچینی از آثار قابل توجه سینمای ایران و جهان را در بخش مرور آثار خود پخش می کند. همچنین فیلم «بر فراز بال عقاب ها» نیز عنوان جدیدی از آثار این شبکه است که برای نخستین بار در سیما پخش خواهد شد.

به گزارش مرور نیوز، شبکه نمایش همزمان با روز سینما، منتخبی از آثار سینمای ایران و جهان را به روی آنتن می برد

شبکه نمایش هفته آینده متقارن با ۲۱ شهریور ماه و روز ملی سینما، گلچینی از آثار قابل توجه سینمای ایران و جهان را در بخش مرور آثار خود پخش می کند. همچنین فیلم «بر فراز بال عقاب ها» نیز عنوان جدیدی از آثار این شبکه است که برای نخستین بار در سیما پخش خواهد شد.

بنابر اعلام روابط عمومی شبکه نمایش پخش فیلم های این هفته این شبکه به مناسبت روز ملی سینما به شرح زیر است :

فیلم و تله فیلم های ایرانی شبکه نمایش از شنبه ۲۰ الی ۲۶  شهریور ماه پخش خواهد شد. «تو می مانی»، «کاغذ پرماجرا»، « یک بام و دو هوا»، «بیا می بخشیم»، «آزاد راه»، «زعفرانی» و «سلطان» عنوان فیلم هایی است که در ساعت ۱۳ از این شبکه به روی آنتن می روند.

همچنین باکس آثار ویژه تابستان شبکه نمایش که هر روز ساعت ۱۵ از این شبکه در جدول پخش قرار گرفته است، از روز شنبه، ۲۰ شهریور بدین ترتیب خواهد بود: «امنیت پرواز»، «روشنایی های اوزوماسا»، «حد نهایی»، «پیمانکار»، «چهره خوان»، «اتاق ماروین» و «قاضی».

بنابراین گزارش، فیلم های منتخب خانوادگی که بخش ثابت تابستان شبکه نمایش است و ساعت ۱۹ پخش خواهند شد، به ترتیب شامل این آثار خواهند بود: «بخاطر خواهرم»، «شامیتاب»، «توطئه بزرگ»، «من دیوید هستم»، «ماجرای سنت پیر»، «داستان خانواده مایرویتز» و «دور دنیا در هشتاد روز».

همچنین در میان هنرهای هفتگانه، هنر سینما آخرین و هفتمین مورد از برنامه های شبکه نمایش است که ساعت ۲۱ در جدول پخش این شبکه قرار گرفته است.

در ایران هر ساله روز ۲۱ شهریور به عنوان روز ملی سینما شناخته می‌شود. این هفته و همزمان با این روز، شبکه نمایش منتخبی از فیلم های شاخص سینمای ایران و جهان را در بخش مرور آثار خود در ساعت ۲۱ پخش می کند که روز پخش آنها به ترتیب از شنبه ۲۰ شهریور الی جمعه ۲۶ شهریور ، شامل فیلم های زیر است: «پرده آخر»(ساخته واروژ کریم مسیحی)، «پدرخوانده ۱»(ساخته فرانسیس فورد کاپولا و از برترین فیلم های تاریخ سینما)، «هفت سامورایی» (شاهکار آکیرا کوروساوا که منبع اقتباس بسیاری از فیلم های تاریخ سینما شد)، «دیوانه از قفس پرید»( یا پرواز بر فراز آشیانه فاخته، ساخته «میلوش فورمن» و بازی به یاد ماندنی جک نیکلسون )، «خانه دوست کجاست» (اثر تحسین شده زنده یاد عباس کیارستمی)، «باج ( Lagaan ) » (از بهترین ساخته های ضد استعماری سینمای هند با بازی امیرخان) و «بخاطر چند دلار بیشتر»(ساخته سرجیو لئونه و از نمادهای سینمای وسترن).

فیلم های ساعت ۲۳ شبکه نمایش که برای پخش در نظر گرفته شده اند،  بخش فیلم های جذاب نام گرفته اند و به ترتیب شامل آثاری همچون: «هوانوردان»، «او را به دام بیانداز» ، «آبی و سیاه»، «ربوده شده»، «اتاق امن»، «سرقت قرن» و«بر فراز بال عقاب ها» (On Wings of Eagles)  هستند.

همچنین فیلم جدید شبکه نمایش با عنوان «بر فراز بال عقاب ها» که برای نخستین بار در سیما به روی آنتن خواهد رفت، جمعه، ۲۶ شهریور ماه ساعت ۲۳ پخش خواهد شد. این فیلم محصول سال ۲۰۱۶ چین و ساخته «استیون شین و مایکل پارکر» است. فیلم درباره اریک لیدل یکی از قهرمانان دوومیدانی اسکاتلند است که در دوره جنگ جهانی به چین می رود تا به عنوان آموزگار مشغول فعالیت شود در آنجا گرفتار جنگ شده و … جوزف فایننس و جسی کوو، از بازیگران این فیلم هستند.

منتخب فیلم های کلاسیک این هفته شبکه نمایش که برای پخش در ساعت یک بامداد در نظر گرفته شده اند به ترتیب روز پخش شامل: «اسپارتاکوس»، «مرد عوضی»، «دودسکادن»، «اتاق سبز»، «لاکی لوچیانو»، «شطرنج بازان» و «سرقت از برینک» هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز