رادیو‌های استانی در ۳۳ مرکز با بیش از ۷۵۷ ساعت ویژه برنامه، سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی را گرامی می‌دارند.

به گزارش مرور نیوز، با توجه به فرا رسیدن دومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی، فرمانده همیشه به یادماندنی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صدا و سیمای مراکز برنامه‌های مختلفی را در گرامیداشت یاد و خاطره این شهید بزرگوار تولید و روانه آنتن می‌کنند.

در حوزه صدا، برنامه‌های گوناگون در ساختار‌های مختلف نمایش، مستند، سخنرانی، گزارش مستند، ترکیبی ساده و نمایشی و مسابقه طراحی و تولید شده‌اند یا در حال تولید هستند و یا اینکه به صورت زنده روی آنتن می‌روند.

از جمله این برنامه‌ها می‌توان به سردار دل‌ها، مرد میدان، سیلاب غیرت، بچه‌های حاج قاسم، ما ملت شهادتیم، راویان حماسه، تک تیرانداز، مرشد عشق، سلام سردار، شهید قدس و مرد میدان اشاره کرد که در سالروز شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی یعنی سیزدهم دی ماه از ده‌ها رادیوی استانی و شهری پخش می‌شوند.

ویژه برنامه «مالک» از دهم تا هفدهم دی ماه به مدت هفت روز و ویژه برنامه رادیویی «علمدار» به مدت پنج شب از مرقد شهید سلیمانی در مرکز کرمان هم به عنوان کار ویژه این مناسبت در نظر گرفته شده است.

همچنین پخش ویژه ‌برنامه «شب‌های ایران» بامداد شهادت شهید سلیمانی به‌ صورت زنده از صدای مرکز کرمان و پخش از تمامی شبکه‌های رادیویی سراسری و استانی مد نظر قرار دارد.

طراحی و تولید وکس پاپ‌هایی با موضوع «سردار سلیمانی قهرمان ملی من» و «قاسم هنوز زنده است، چون ...» در صدای مراکز در دستور کار قرار گرفته و در کنار اینها، نمایش‌های رادیویی در خصوص زندگانی، جهاد و شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از جمله مستند نمایشی در خصوص شکل‌گیری روستای قاسم آباد در جنوب استان کرمان با عنایت شهید سلیمانی و نمایش بلند نشان سلیمانی در خصوص جایگاه سردار سلیمانی در میان نظامیان عراقی در مرکز یزد تولید شده‌اند.

تولید مستند‌های رادیویی ویژه زندگی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در صدای مراکز، تهیه بسته‌های کوتاه از خاطرات همرزمان شهید از جمله «روایت یاران» در صدای مرکز قم و پخش گزیده‌هایی از وصیت‌نامه شهید حاج قاسم سلیمانی از جمله در میان‌ برنامه «پند شهید زنده» از صدای مرکز کرمان، دیگر تدارک صدای مراکز برای روز‌های منتهی به سیزدهم دی ماه امسال به شمار می‌روند.

آنچه در این برنامه‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد محور‌هایی است که با توجه به اولویت رسانه‌ای و اجتماعی مد نظر سازندگان قرار می‌گیرند؛ محور‌هایی مانند برکات سردار سلیمانی در سطح ملی و فرا ملی برای ایران و منطقه، نقش موثر شهید سلیمانی در کمک به حادثه‌دیدگان سوانحی همچون سیل و زلزله، نقش شهید حاج قاسم در انزوای آمریکا در منطقه، بازتاب اعلام پایان خلافت داعش توسط سردار، مکتب و اندیشه سلیمانی و همچنین حضور میلیونی مردم شهر‌های مختلف ایران و عراق در تشییع پیکر پاک شهید سلیمانی که به تفصیل در مورد هر یک از آن‌ها برنامه‌ای تولید شده یا در قالب برنامه‌های روتین صدای مراکز و در بخش‌های ویژه به آن‌ها پرداخته می‌شود.

در بخشی دیگر از برنامه‌ها و گزارش‌های رادیویی و همچنین مستند‌هایی که از صدای استان‌ها پخش خواهند شد، نظرات مردم در خصوص سردار سلیمانی و فرهنگ ایثار و شهادت دستمایه تولید قرار گرفته و همچنین رفتارشناسی سردار سلیمانی با اقشار مختلف به ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان در راستای شناخت بهتر کودکان با این شخصیت و چهره مشهور ایرانی روایت خواهد شد.

استفاده از ظرفیت رادیو نما و بارگزاری آثار و تولیدات مردمی با موضوع مراسم تشییع سردار سلیمانی، سردار دل‌ها و مدافعان حرم نیز در دستور کار مراکز قرار دارد.

در مجموع بیش از ۷۵۷ ساعت ویژه برنامه به مناسبت سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی از صدای مراکز پخش خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز