حجت‌الاسلام پناهیان گفت: هیأت‌ها زندگی مواساتی را عملی کنند تا با الگوسازی این مدل، بسیاری از مشکلات اقتصادی را برطرف کنند. مواساتی زندگی کردن یعنی استعدادها را روی هم بگذاریم.

به گزارش مرور نیوز، پانزدهمین جلسه شورای شبکه‌های هیأت به میزبانی هیأت رزمندگان اسلام در« فاطمیه بزرگ تهران» با حضور اعضای این شورا همچون حجت‌الاسلام مجید باباخانی رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی، علی‌اکبر مداحی مدیر ستاد مرکزی هیأت رزمندگان اسلام، سید محمدصادق هاشمی دبیر شورا، یوسف ارجونی رئیس بسیج مداحان، سعید باقری نماینده هیئات دانشجویی، عظیمی نماینده هیئات دانش آموزی، حمید بهرامی مدیرعامل بنیاد دعبل خزاعی، جواد حیدری نائب رئیس کانون مداحان، طبرستانی نائب رئیس مجمع کانون‌های فرهنگی تبلیغی، حجت الاسلام سیدحسین آقا میری مشاور رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی و همچنین حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه و وحید ملتجی دبیر«مهرواره هوای نو» به عنوان مهمان برگزار شد.

هیأت‌ها زندگی مواساتی را ترویج کنند

در این نشست حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان سخنران مذهبی و استاد حوزه و دانشگاه با استقبال از این هم‌افزایی در بین شبکه‌های هیأت با اشاره به موضوع نسل حسینی، نقش هیأت‌ها را بی‌بدیل در حل مسائل توسعه و تربیت نسل حسینی دانست وتوجه ویژه به این بخش را بسیار پر اهمیت و با فوریت توصیف کرد و اظهارداشت: هیأت‌ها زندگی مواساتی را عملی کنند تا با الگوسازی این مدل، بسیاری از مشکلات اقتصادی را برطرف کنند.

وی افزود: مواساتی زندگی کردن یعنی استعدادها را روی هم بگذاریم. باید این فرهنگ در زندگی خود هیأتی‌ها شروع شود تا مسائل و مشکلات اقتصادی حل شود. امروز هیأت‌ها فقط نباید به مسائل حاشیه‌ای بپردازند بلکه باید به مسائل اساسی جامعه هم ورود کنند. حتماً توسل به امام حسین (ع» می‌تواند زیرساختی برای ورود به مسائل اساسی باشد.

برگزاری اختتامیه مهرواره «هوای نو» در اسفندماه

وحید ملتجی دبیر مهرواره «هوای نو» با بیان اینکه بخش زیادی از جامعه مخاطب صدای هوای نو را شنیدند گفت: بعضی از نتیجه این مهرواره ناامید بودند و می‌گفتند: اتفاقی نمی‌افتد اما خداراشکر این حرکت تا الان نتیجه بخش بوده است. یادمان باشد نتیجه بخش بودنش هم وقتی اتفاق می‌افتد که اتحاد باشد. چتر «هوای نو» تازه باز شده است و در این مدت 29 هزار و 280 ثبت‌نام داشتیم و قرار است ۳۸ گروه داوری این ۲۹ هزار ۲۸۰ فقره‌ای را که به فرد و هیأت مربوط می‌شود، داوری کنند. در این مرحله داوری از ظرفیت‌های مختلف و گرایش‌ها و سلیقه‌های مختلف استفاده کردیم.

دبیر مهرواره «هوای نو» اظهارداشت: داوری بخش ستایشگری آغاز شده است اما در حوزه هیأت و بخش کتاب، داوری به زودی آغاز خواهد شد.

ملتجی از برگزاری مراسم اختتامیه این مهرواره در اوایل اسفندماه خبر داد و گفت: به دنبال طراحی یک اختتامیه خوب هستیم و در آن مراسم قرار است سه گروه از جمله نخبگان هیأت در همه رشته‌ها، مسئولین نظام و هنرمندان و فعالان اجتماعی شرکت داشته باشند. سعی داریم در اختتامیه مردم را آرام آرام متوجه ماجرا کنیم که هیأت‌ها آغوششان را برایشان باز کرده‌اند تا شما مخاطبش باشید.

مهرواره «هوای نو» ادامه خواهد داشت

در ادامه این نشست ‌حجت‌الاسلام مجید باباخانی رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی اظهارداشت: از تمامی افرادی که ظرفیت خود را برای رساندن پیام مهرواره «هوای نو» در استان‌ها به گوش مخاطبان بسیج کردند قدردان هستم. رسانه ملی هم در ترویج این مهرواره موثر بود. کار تازه شروع شده است. از الان در این فکر باشیم که برای برگزاری مهرواره «هوای نو» در سال‌های بعد برنامه‌ریزی کنیم که در سال آینده بیشتر به چه چیزی بپردازیم.

در ادامه این نشست در مورد نحوه مواجهه تخصصی با مسائل مختلف مذاکره صورت گرفت و در انتهای جلسه محورهای اساسی رویدادهای آینده از جمله جشن‌های شعبانیه و ماه مبارک رمضان برای تصمیم‌گیری‌های آینده ارائه شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز