محمد خزاعی با بیان اینکه بودجه سینما افزایش حداقلی داشته است، از مطالبات بالای سینمای ایران گفت.

به گزارش مرور نیوز، محمد خزاعی با بیان اینکه طی روز‌های گذشته به صورت پیوسته نشست‌های متعددی را با کمیسیون‌های اقتصادی، فرهنگی، بودجه، برخی اعضای کمیسیون تلفیق و نیز، اعضای هیات رئیسه مجلس داشته است، مهم ترین دغدغه خود را بودجه سینما عنوان کرد.

وی با اشاره به کاهش حداقلی بودجه سینما گفت که این اتفاق در حالی رخ داده است که مطالبات بر زمین مانده و ضریب نیاز سینمای ایران بسیار است؛ خزاعی همچنین به نگاه حمایتی مجلس به برنامه های سازمان سینمایی تاکید کرد.

به گفته خزاعی، جایگاه سینماگران کشور به عنوان گنجینه و سرمایه‌های انسانی، ملی راهبردی است و نیاز است دستاورد‌های سینمای ایران در دنیا و منطقه برای نمایندگان مجلس تبیین و گزارش می‌شد.

رئیس سازمان سینمایی، لزوم تقویت و رشد تکنولوژی و ایجاد فضا‌ها و ظرفیت‌های جدید در حوزه تولید، عرضه و تقاضا بویژه در حوزه سینمای مناطق و شهرستان‌ها را از جمله سرفصل‌های مهم گفتگو با نمایندگان و کمیسیون‌های مختلف مجلس شورای اسلامی عنوان کرد و اضافه کرد: تامین منابع اقتصادی و پشتوانه‌های اعتباری برای تقویت و ارتقای سینما با توجه به مباحث مربوط به بودجه و افزایش حداقلی آن برای سال آینده، از دیگر مباحث گفتگوی بنده در مجلس بوده است. بدیهی است با توجه به تدوین برنامه‌ها و راهبرد‌های جدید اجرایی و عملیاتی در سازمان سینمایی ضرورت افزایش اعتبارات و منابع اجتناب ناپذیر باشد و قطعا رایزنی خواهیم کرد تا بنیه اقتصادی سینمای ایران در زمینه‌های معیشیتی، تولیدی، آموزشی و صنعت زیرساخت قوی‌تر و محکم‌تر شود.

به گفته وی، در این راستا دیدار‌های متعددی با برخی از اعضای هیات رئیسه مجلس، کمیسیون اقتصادی، کمیسیون فرهنگی، کمیسیون بودجه، تعدادی از نمایندگان کمیسیون تلفیق و نیز، نشست‌های و تبادل نظر با بسیاری از نمایندگان شهرستان‌های مختلف کشور مخصوصا در خصوص حمایت از توسعه زیرساخت‌ها و توجه به فیلمسازان شهرستانی و مقوله معیشت خانواده سینما (در راستای عدالت فرهنگی) داشته ایم.

خزاعی با بیان اینکه بزرگترین سرمایه سینمای ایران نیروی انسانی است گفت: سینمای ما با همه فراز و نشیب‌ها و برخی حواشی آن همچنان نشان درخشان فرهنگی و افتخارآفرین در عرصه بین الملل است. به طور قطع، این سینما به حمایت تصمیم گیران و متولیان برنامه و بودجه و مجلس به صورت جدی نیاز دارد چرا در زمینه تقویت منابع امور رفاهی و معیشتی سینماگران و هم در زمینه توسعه سالن‌ها و ظرفیت‌های زیرساختی باید گام‌های اساسی برداشته شود.

رئیس سازمان سینمایی ضمن اظهار خرسندی و امتنان از همراهی و حمایت بسیار جدی و عزم راسخ دکتر اسماعیلی وزیر محترم و همکارانش در این زمینه گفت: من به آینده سینمای ایران و رشد و رونق آن بسیار خوشبینم و امیداورم در سایه همدلی و همفکری و تعامل همه خانواده سینما و پرهیز از حاشیه سازی بتوانیم به نیاز‌های اساسی سینما و سینماگران بپردازیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز