فیلم سینمایی ویلایی‌ها به کارگردانی منیر قیدی، با همکاری معاونت بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی در یونان به نمایش در می آید.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، با همکاری معاونت بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی، رایزنی فرهنگی ایران در یونان و اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، هفته فیلم ایران در یونان همزمان با ایام دهه فجر با عنوان «ده روز با فیلم‌های ایرانی» برگزار می‌شود.

به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران از روز ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ هر ۲ روز، یک فیلم ایرانی با زیرنویس یونانی در پلتفرم ایران فلیکس برای مخاطبان یونانی نمایش داده می‌شود.

در این رویداد فرهنگی فیلم‌های سینمایی «سارا و آیدا» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مازیار میری، «خانه‌ای در خیابان چهل و یکم» به کارگردانی حمیدرضا قربانی و تهیه‌کنندگی سید محمود رضوی، «برگ جان» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی ابراهیم مختاری، «ویلایی‌ها» به کارگردانی منیر قیدی و تهیه‌کنندگی سعید ملکان و «آپاندیس» به کارگردانی حسین نمازی و تهیه‌کنندگی مقصود جباری اکران خواهد شد.

بنیاد سینمایی فارابی در سال های اخیر اقدام به برگزاری ۷ هفته فیلم در کشورهای مختلف از جمله ژاپن، ارمنستان، لهستان، صربستان، چین سریلانکا و تاجیکستان کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز