آکادمی اسکار اعلام کرد: ویل اسمیت بازیگر آمریکایی به خاطر رفتار خشونت‌آمیز و سیلی به مجری برنامه به مدت ده سال اجازه حضور در هیچکدام از برنامه‌ها و رویدادهای آکادمی را ندارد.

به گزارش مرور نیوز، هیئت مدیره آکادمی هنرها و علوم سینمایی امروز دور هم جمع شدند تا در مورد ویل اسمیت و تنبیه مناسب برای او تصمیم بگیرند.

در بیانیه آکادمی اسکار آمده که ویل اسمیت به خاطر رفتار خشونت‌آمیزش به مدت ده سال از تاریخ ۸ آپریل ۲۰۲۲ اجازه حضور در هیچکدام از برنامه‌ها و رویدادهای آکادمی از جمله مراسم اسکار را ندارد.

به این ترتیب ویل اسمیت تا سال ۲۰۳۲ حق شرکت در مراسم اسکار یا جوایز یک عمر فعالیت هنری این آکادمی را ندارد.

آکادمی اسکار در بیانه خود آورده:«در حالی که اسکار 94ام قرار بود به جشن گرفتن افراد و دستاوردهای آنها در سال گذشته بپردازد، رفتار آسیب زننده و غیرقابل قبولی که آقای اسمیت روی صحنه نشان داد، این رخداد را زیر سایه برد.»

اسکار در ادامه این بیانیه به کم‌کاری‌های خود مسئولین مراسم اعتراف کرد و گفت:«در طول پخش زنده تلویزیونی ما به درستی وضعیت را در سالن مدیریت نکردیم. و برای این، بسیار شرمنده هستیم.» اسکار در انتهای این بیانیه نوشت:«رویکردی که اسکار در پاسخ به اعمال آقای اسمیت پیش گرفته قدمی در مسیر حفاظت از اجراگران و مهمانان ماست تا بتوانیم اعتماد را به اسکار برگردانیم.همچنین امیدواریم که این رویکرد آغاز دورانی از بهبود و بازگشت برای تمام افراد درگیر در این اتفاق باشد.»

ویل اسمیت در پاسخ کوتاهی به این بیانیه گفته:«من به تصمیم آکادمی اسکار احترام می‌گذارم و آن را قبول می‌کنم.»

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز