شب گذشته در نخستین شب هفته هنر انقلاب از هادی حجازی‌فر کارگردان و بازیگر برای ساخت فیلم سینمایی موقعیت مهدی تجلیل شد.

به گزارش مرور نیوز، در شب سینما و تئاتر انقلاب که یکشنبه شب ۲۱ فروردین ماه و در قالب برنامه‌های هفته هنر انقلاب برگزار شد، در هر رشته تئاتر و سینما از سه هنرمند منتخب این حوزه تجلیل به عمل آمد.

پخش بیانات مقام معظم رهبری درباره هنر نمایش در جمع دانشجویان و سردبیران نشریات دانشجویی و همچنین پخش تصاویری از آثار نمایشی که در سالیان گذشته در حوزه هنری به صحنه رفته اند بخش ابتدایی برنامه بود.

محمد سرشار رئیس سابق شبکه پویا و فعال حوزه پویانمایی و کودک اولین هنرمندی بود که در حوزه سینما تجلیل شد. دومین هنرمند برگزیده انقلاب در حوزه سینما در سال ۱۴۰۰ سیاوش سرمدی کارگردان فیلم سینمایی «منصور» و مستند «سوریه پرونده یک بحران» بود. هادی حجازی فر کارگردان و بازیگر سینما سومین چهره برگزیده انقلاب در حوزه سینما بود که برای ساخت فیلم «موقعیت مهدی» مورد تجلیل قرار گرفت.

اولین هنرمند برگزیده انقلاب در عرصه نمایش در سال ۱۴۰۰ هم لیلی عاج بود که پیش از تجلیل از وی، ویدیویی از افتخاراتش در عرصه تئاتر پخش شد. از این نمایشنامه نویس و کارگردان به دلیل نگارش نمایشنامه «بابا آدم» در سال گذشته قدردانی شد. سعید اسماعیلی دومین هنرمند تئاتری بود که برای اجرای نمایش میدانی «فصل شیدایی» تجلیل شد. سومین هنرمندی که به عنوان چهره هنر انقلاب در حوزه تئاتر تجلیل شد نصرالله قادری بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز