مدیر حوزه‌های علمیه گفت: مردمی بودن حوزه از دیگر ویژگی‌های حوزه است و اگر روحانی خود را خادم مردم نداند روحانی نیست.

به گزارش مرور نیوز، حجت‌الاسلام علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور صبح امروز در آیین تجلیل از برگزیدگان طرح ۳۱۳ (طرح پیگیری و رفع مسائل فرهنگی، معیشتی و حمایتی روستائیان) اظهار کرد: امیدواریم با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه‌‌های علمیه و کمیته امداد بتوانیم گام‌های بیشتری در راستای طرح ۳۱۳ برداریم.

حجت الاسلام اعرافی با بیان اینکه در یکصدمین سالگشت تاسیس حوزه علمیه قم هستیم، گفت: حوزه علمیه قم در فروردین سال ۱۳۰۱ و پس مهاجرت آقای حائری از عراق به ایران پایه‌ریز یکی از مراکز مهم علمی کشور شدند.

مدیر حوزه‌های علمیه قم افزود: امروز حوزه‌های علمیه متناسب با دنیای جدید شکل گرفتند و با هوشمندی و آگاهی در مقابل توطئه‌های دشمنان ایستادگی می‌کنند.

وی با اشاره به ویژگی‌های حوزه‌های علمیه خاطرنشان کرد: اول اینکه حوزه جای علم و دانش بوده است و هیچگاه حرکت و اقدام حوزه بدون علم و دانش نبوده است؛ دوم حوزه‌ها مهد تفکر دینی است و در فراز و فرود‌های گوناگون هیچکاه حوزه از علوم معرفتی، دین و ... تهی نشده است و دانش بنیانی حوزه یک حقیقت پایدار بوده است.

وی اضافه کرد: سومین ویژگی حوزه علمیه عقلانیت، فکر، اندیشه ورزی ، رشد و تعالی  است که از اصول اصلی حوزه بوده و باید این موضوع را همیشه پاس بداریم.

حجت‌الاسلام‌ اعرافی اظهار داشت: ذات حوزه اخلاقی، معنوی و همراه با شور و احساس دینی و تعلق خاطر به ارزش‌های متعالی است و باید در تمامی زمان‌ها آن‌ها را حفظ کنیم.

مدیر حوزه‌های علمیه گفت: مردمی بودن حوزه از دیگر ویژگی‌های حوزه است و اگر روحانی خود را خادم مردم نداند روحانی نیست و بایدهمیشه روحانیون همراه مردم باشد و هر آنچه داریم از مردم است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز