مستند سطر آخر همزمان با سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر از شبکه یک سیما روی آنتن می رود.

به گزارش مرور نیوز، همزمان با سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر، شبکه های سیما برنامه های مختلفی دارند؛ از جمله مستند «سطر آخر» که امروز و فردا ، ساعت ۱۶:۳۰ از شبکه یک سیما روی آنتن می رود.

این مستند به روایت سطر‌هایی از زندگی انسان‌ها بی ادعایی می‌پردازد که از جنس مردم عادی اند، اما زندگی‌های سخت، اما زیبا و با شکوهی داشته اند و کار‌های بسیار بزرگ قهرمانه‌ای کرده اند.

شبکه دو سیما هم با تدارک برنامه‌هایی متناسب با روز بزرگ آزادسازی خرمشهر مهمان مخاطبان خود می‌شود. بر اساس این گزارش روایتی از ۵۷۸ روز مقاوت، ایثار و پیروزیِ مردم در برنامه «۵۷۸ روز» از شبکه دو سیما روانه آنتن خواهد شد. در این مستند که به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر چهارشنبه ۴ خرداد از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود، با حضور مهمانان مختلف روایتی از خاطرات مقاومت بازگو می‌شود. این برنامه کاری است از گروه سیاسی شبکه دو به تهیه‌کنندگی حامد باقری تنها که چهارشنبه ۴ خرداد ساعت ۱۸:۲۵ از شبکه دوسیما روانه آنتن می‌شود.

پویانمایی بچه‌های «شهر خرم» هم به کارگردانی محمدحسین علمدار و تهیه‌کنندگی رضا اکبری‌راد دوشنبه ساعت ۱۴:۳۰ به نمایش درمی‌آید. داستان این فیلم در روز‌های اشغال خرمشهر می‌گذرد.

فیلم «شیخ شریف»هم به کارگردانی اسماعیل فلاح‌پور و تهیه‌کنندگی محسن پیریایی در ژانر زندگینامه سه‌شنبه سوم خرداد ساعت ۱۴:۳۰ روانه آنتن این شبکه می‌شود.

همچنین به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر، گروه کودک و نوجوان شبکه دو سیما با همکاری سیمای مرکز آبادان «شادونه با بچه‌های اروند» را سوم و چهارم خرداد ساعت ۱۹:۰۰ روانه آنتن می‌کند.

«اهالی شب»، تله‌تئاتر «وقایع دلهره‌آور مسافرخانه پارس»، مستند «در لباس سربازی» و فیلم سینمایی «هشتصد» به مناسبت گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

برنامه تلویزیونی «اهالی شب» امشب ۳ خرداد ساعت ۲۳ با حضور غلام کویتی پور مداح و خواننده قطعات حماسی و مذهبی از شبکه چهار سیما باز پخش می‌شود.

«در لباس سربازی» روایتی ویژه از حضور رهبر انقلاب در جبهه‌ها از نخستین روز‌های آغاز جنگ تحمیلی تا ترور ایشان در تیرماه سال ۶۰ است. این مستند در سه قسمت از ۴ تا ۶ خرداد هر روز ساعت ۱۴ پخش می‌شود. در این مستند، برخی تصاویر، فیلم‌ها، اسناد و همچنین خاطرات شفاهی خودگفته آیت‌الله خامنه‌ای از دوران دفاع مقدس برای نخستین بار منتشر شده است. «مسئولیت‌های نظامی آیت‌الله خامنه‌ای در سال‌های اول انقلاب»، «ممانعت ایشان از فروش هواپیما‌های نظامی توسط دولت موقت»، «ماجرای حضور ایشان در جبهه‌ها و تشکیل ستاد جنگ‌های نامنظم با همراهی شهید چمران»، «ماجرای آزادسازی سوسنگرد» و... از موضوعاتی هستند که «در لباس سربازی» به آن‌ها می‌پردازد.

مستند «خرمشهر جمعیت ۸۰ میلیون نفر» هم ویژه برنامه چهلمین سالروز آزادسازی خرمشهر به کارگردانی مینو خانی و تهیه کنندگی سید جمال نحوی، امروز سه شنبه ۳ خرداد ماه از قاب شبکه پنج سیما تماشایی می‌شود. این مستند به بررسی و معرفی آثار ادبی و هنری مربوط به دفاع مقدس در خرمشهر می‌پردازد و درباره این موضوع نیز با تنی چند از هنرمندان و نویسندگان آثار‌های مختلف گفتگو کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز