مراسم عبادی - سیاسی برائت از مشرکین، صبح امروز (۱۷ تیر) با قرائت آیات برائت از مشرکین و حضور گسترده زائران بیت‌الله الحرام در بزرگترین چادر زائران ایرانی در صحرای عرفات برگزار شد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، مراسم عبادی - سیاسی برائت از مشرکین، صبح امروز (۱۷ تیر) با قرائت آیات برائت از مشرکین و حضور گسترده زائران بیت‌الله الحرام در بزرگترین چادر زائران ایرانی در صحرای عرفات برگزار شد.

حجاج احرام‌بسته روز نهم ذی‌الحجه با شرکت در مراسم برائت از مشرکین؛ در قطعنامه‌ای ۵ ماده‌ای نسبت به هرگونه استحاله محتوایی، راه‌اندازی گروه‌های تندرو به ظاهر اسلامی، اعلام خطر کردند.

آنان همچنین هرگونه تلاش کشور‌ها برای عادی سازی مناسبات با رژیم کودک کش صهیونیستی را محکوم کردند.

متن کامل این قطعنامه که در مراسم برائت از مشرکین از سوی بعثه مقام معظم رهبری در صحرای عرفات برگزار شد به این شرح است:

«بَرَاءَةٌ مِنَ اللَّهِ وَرَسُولِهِ إِلَى الَّذِینَ عَاهَدْتُمْ مِنَ الْمُشْرِکِینَ»

شکر و سپاس، خداوند قادر متعال را که توفیق برگزاری حج ابراهیمی را به ما عنایت فرمود و از میان خیل عاشقان و مشتاقان ایران اسلامی، جمع حاضر را برای انجام مناسک عبادی ـ سیاسی حج امسال برگزید.

ما حجاج بیت‌الله الحرام با تأسی به سیره پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) و ائمه اطهار (علیهم السلام) در صحرای عرفات، با آرمان‌های اسلام ناب محمدی تجدید پیمان نموده و اندیشه‌های والای امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) را چراغ راه خود قرار داده و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عزیز به ویژه شهدای مسجدالحرام و فاجعه منا، مواضع اصولی خود را اعلام می‌داریم.

۱- ما حجاج بیت‌الله الحرام نسبت به هرگونه استحاله محتوایی، راه‌اندازی گروه‌های تندرو به ظاهر اسلامی، دخالت و تجاوز غاصبانه به کشور‌های اسلامی که از اهداف و برنامه‌های نظام استکبار و سطله برای نابودی و کم‌اثر جلوه دادن تأثیرات عمیق فرهنگی و معنوی اسلام است، اعلام خطر نموده و بر بصیرت کامل و ضرورت ایستادگی امت اسلامی در مقابل آن تأکید می‌نماییم.

۲- ما حجاج شرکت‌کننده در مراسم برائت از مشرکین، آزادی قدس شریف، نخستین قبله‌گاه مسلمانان از چنگال رژیم کودک‌کش صهیونیستی را آرمان و اولویت بی‌بدیل امت اسلامی دانسته و ضمن حمایت از ملت مقاوم و قهرمان فلسطین، هرگونه عادی‌سازی مناسبات با این رژیم جنایتکار را که باعث ایجاد خلل در صفوف یکپارچه مسلمانان و جبهه مقاومت اسلامی می‌شود، محکوم می‌نماییم.

۳- ما حجاج بیت‌الله الحرام با یادآوری رسالت و نقش سازمان‌های بین‌المللی به ویژه سازمان ملل متحد، بر لزوم پایبندی به حق، عدالت و دفاع از حقوق ملت‌های مظلوم در برابر زیاده‌خواهی کشور‌های مستکبر و نظام سلطه، تأکید می‌نماییم.

۴- ما حجاج بیت الله الحرام ضمن پیروی از سیره عملی ابراهیم خلیل الله و رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) از سیاست‌های آمریکا و رژیم منحوس صهیونیستی مبنی بر ایجاد تفرقه میان مسلمانان اعلام انزجار نموده و بر اهمیت وحدت جهان اسلام حول محور قرآن کریم و آرزو‌های پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله و سلم) تأکید می‌نمائیم.

۵- ما حجاج بیت‌الله الحرام از پیشرفت‌های علمی و فتح قله‌های دانش در جهان اسلام استقبال نموده و مصون‌سازی جوامع اسلامی و تقویت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران در برابر تهدیدات آمریکا و رژیم صهیونیستی را مرهون هدایت‌های خردمندانه رهبر انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مد ظله‌العالی) دانسته و با تجدید پیمان با آرمان‌های امام امت (ره) و شهدا، بر اطاعت و پیروی از فرامین و رهنمود‌های ایشان، تأکید می‌نمائیم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

صحرای عرفات

نهم ذی الحجه ۱۴۴۳ هجری قمری ـ برابر با ۱۷ تیر سال ۱۴۰۱ هجری شمسی

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز