وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سرود هنر انحصاری انقلاب اسلامی است، اگر بخش‌های دیگر وارداتی یا سنتی است، این هنر برآمده از فرهنگ ماست.

به گزارش مرور نیوز، وزیر فرهنگ و ارشاد و اسلامی گفت: امسال نخستین دوره برگزاری جشنواره سرود فجر در راستای اهداف انقلاب اسلامی است و امیدواریم همه جانبه به آن پرداخته و سال به سال پرشکوه‌تر و پررونق‌تر برگزار شود.

به گفته اسماعیلی، در این راستا مرکز سرود و آهنگ‌های انقلابی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی راه‌اندازی شده است و در ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد بیش از ۴هزار گروه سرود فعالیت می‌کنند و ظرفیت‌های قابل توجهی در این زمینه وجود دارد و امیدواریم شاهد اتفاقات خوبی در حوزه سرود باشیم.

او گفت: امسال سرود سلام فرمانده، مرزهای جغرافیایی را درنوردید و در همه جا مورد استقبال قرار گرفت و به واسطه آن اجتماعات چند ده هزار نفری و چند صد هزار نفری شکل گرفت و این موضوع ظرفیت بالای این هنر را نشان می‌دهد، همه بخش‌ها در نظام و بخش‌های فرهنگی هنری کنار هم هستند تا این مسیر را با قدرت ادامه بدهند.

آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی و بین‌المللی سرود فجر با حضور برخی از مسئولان و هنرمندان و معرفی برگزیدگان عصر چهارشنبه ۲۲ تیرماه در تالار وحدت برگزار شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز