بر اساس نتایج نظرسنجی مرکز تحقیقات صداوسیما، سریال مستوران پربیننده‌ترین سریال سیما در نیمه اول تیر بوده‌ است.

به گزارش مرور نیوز، همزمان با پایان سریال مستوران، آمار و ارقام این سریال بررسی شده است. این سریال تا روز جمعه (31 تیر) روی آنتن شبکه یک بود و بعد از 26 پخش آن به پایان رسید.

«مستوران» را سید جمال سید حاتمی و مسعود آب پرور کارگردانی کردند و بازیگرانی چون حمیدرضا آذرنگ، نازنین فراهانی، بیژن بنفشه خواه ، رویا میرعلمی، رابعه اسکویی و ... در آن حضور داشتند. فیلمنامه «مستوران»  توسط فائزه یارمحمدی و یزدان کاظمی نوشته شد که داستان آن، روایت حکایت‌های کهن ایرانی بود. سازمان اوج تصمیم دارد فصل دوم «مستوران» را هم تولید کند.

بیش از 4 میلیون بازدید در تلوبیون

چند سالی است سایت و اپلیکیشن تلوبیون به عنوان یک مرجع برای سنجش میزان مخاطب، شناخته می شود. هر چند تلوبیون نمی تواند مرجع «کامل» برای پی بردن به تعداد بیننده‌های یک اثر باشد اما یکی از شاخص‌ها به حساب می‌آید. «مستوران» تا روز دوشنبه (سوم مرداد) در تلوبیون 4 میلیون و 63 هزار و 994  بازدید داشته است که آمار قابل توجهی محسوب می‌شود.

بیش از 7 میلیون محتوا در گوگل

موتور جست و جوی گوگل، امکانی است که با مراجعه به آن می‌توان پی به میزان محبوبیت یک محصول از سوی مخاطب برد. هر چه قدر میزان تولید محتوا درباره آن بیشتر باشد، این نتیجه بدست می‌آید که محصول مورد نظر، خواهان بیشتری دارد. با وارد کردن عنوان «سریال مستوران» در گوگل  ۷٬۰۵۰٬۰۰۰ نتیجه بدست می آید.

صدرنشینی سمنان

در گوگل ترند، سه بازه زمانی به عنوان نقاط اوج «مستوران» دیده می‌شود: ۳ تیر، ۱۷ تیر و ۳۰ تیر. یعنی همزمان با شروع ، میانه و پایان سریال. این که نمودار حرکتی«مستوران» در نهایت رشد داشته، اتفاق مثبتی است. در گوگل ترند، میزان جست و جوی «مستوران» در استان‌های مختلف به این شرح اعلام شده: در رتبه اول استان سمنان قرار دارد و بعد از آن نام استان‌های مرکزی، ایلام، قم و البرز دیده می‌شود.

نتایج نظرسنجی مرکز تحقیقات صداوسیما

 بر اساس نتایج نظرسنجی مرکز تحقیقات صداوسیما، سریال «مستوران» پربیننده‌ترین سریال سیما در نیمه اول تیر بوده‌ است. این سریال با ۱۵.۴ درصد مخاطب موفق شد رضایت ۶۹.۹ درصدی بیننده‌ها را بدست بیاورد. این نظرسنجی فقط 7 قسمت اول «مستوران» را در برمی‌گیرد و باید منتظر نتیجه نظرسنجی صداوسیما، پس از پایان سریال بود. نکته دیگر این که «مستوران» بر اساس نظرهای ثبت شده کاربران در صفحات مختلف اینستاگرامی توانسته است، رضایت حداکثری مخاطبان را بدست آورد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز