طبق اعلام وزارت اقتصاد و سخنگوی دولت زائران اربعین از امروز می‌توانند برای دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ۳ تا ۵ میلیون تومانی در سامانه سماح اقدام به ثبت نام کنند.

به گزارش مرور نیوز، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی در آستانه اربعین حسینی در اظهاراتی خبر داد؛ به منظور پرداخت تسهیلات ویژه برای حضور زمینی زائران اربعین پس از هماهنگی‌هایی که با سازمان برنامه و بودجه، سازمان حج و زیارت، ستاد مرکزی اربعین، پلیس گذرنامه و بانک‌ها صورت گرفت، زائران سرپرست خانواری که یارانه دریافت می‌کنند پس از درخواست این تسهیلات در سامانه حج و زیارت (سماح) در صورتی که از مرزهای زمینی خارج شوند، مبلغ این تسهیلات به صورت خودکار و بدون نیاز به مراجعه به بانک‌ها به حساب یارانه آنها واریز شده و با اقساط یک‌ساله از یارانه آنها کسر خواهد شد.

وی در ادامه افزود: در خصوص زائرانی که سرپرست خانوار نیستند امکان بهره‌مندی از این تسهیلات با رضایت سرپرست خانوار فراهم خواهد شد.

شرایط دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه اربعین به شرح زیر است:

۱- متقاضی حتماً سرپرست خانوار و دریافت‌کننده یارانه باشد (این تسهیلات بدون نیاز به مراجعه به بانک‌ها در حساب یارانه سرپرست خانوار واریز و اقساط آن با سررسید یک‌ساله از محل یارانه کسر می‌شود) و در خصوص زائرانی که سرپرست خانوار نیستند امکان بهره‌مندی از این تسهیلات با رضایت سرپرست خانوار فراهم خواهد شد.

۲- متقاضی الزاماً باید در سامانه حج و زیارت (سماح) درخواست استفاده از تسهیلات را ثبت کرده و در ایام اربعین صرفاً از طریق مرزهای زمینی سفر کرده باشند.

۳- میزان تسهیلات برای یک نفر سرپرست خانوار سه میلیون تومان، به همراه یک نفر از اعضای تحت پوشش چهار میلیون تومان و همراهان ۲ نفر یا بیشتر پنج میلیون تومان خواهد بود.

آموزش تصویری دریافت تسهیلات در سامانه سماح

ثبت‌ نام وام اربعین در سامانه سماح

ثبت‌ نام وام اربعین در سامانه سماح

ثبت‌ نام وام اربعین در سامانه سماح

ثبت‌ نام وام اربعین در سامانه سماح

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز