وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تشکیل شورای عالی حج و زیارت به دستور رئیس‌جمهور خبر داد و گفت: قرار است در این شورا آسیب‌شناسی اربعین امسال و برنامه‌ریزی برای سال آینده در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش مرور نیوز، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه نشست هیات دولت امروز چهارشنبه ۳۰ شهریور در جمع خبرنگاران گفت: احکام اعضای شورای عالی سینما اعلام شد و به زودی جلسه برگزار خواهد شد که به دلیل اربعین دیرتر برگزار شد.

وی افزود: مقرر شده است که برخی جلسات آن با حضور رئیس جمهور برگزار شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد:  از دستگاه‌هایی که با موضوع اربعین همراهی کردند تشکر می‌کنم چراکه کار پر حجمی بود و همکاران من با تشکیل کمیته‌های مشترک در عراق آن را انجام دادند.

اسماعیلی گفت: رئیس جمهور دستور دادند شورای عالی حج و زیارت تشکیل شود و در آنجا آسیب‌شناسی اربعین امسال و برنامه‌ریزی برای سال آینده در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی در مورد فوت مهسا امینی افزود: همه ما از این اتفاقی که رخ داده ناراحت و متاثر هستیم، وزیر کشور و نیروی انتظامی مشغول بررسی این موضوع هستند و نتیجه گزارش مبنای تصمیم‌گیری خواهد بود.

اسماعیلی گفت: از همه کسانی که همدردی کردند تشکر می کنم چرا که نشان دهنده زنده بودن و وحدت ملی ماست. در شادی ها و ناراحتی ها کنار هم هستیم ولی باید توجه داشت بدخواهان مردم این موضوع را با مسائل دیگر تسری ندهند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: عده ای تلاش می کنند وحدت و انسجام ملی ما را مورد هوف قرار دهند و باید مراقب باشیم وحدت ما آسیب نبیند و ان‌شاءلله اتفاقات چند روز اخیر پشت سر گذاشته خواهد شد.

در حال تکمیل....

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز