محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی، عباس محمدیان را به عنوان مدیرکل جدید دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن حکم عباس محمدیان به عنوان مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرح زیر آمده است: 

«بسمه‌تعالی

جناب آقای  عباس محمدیان

 نظر  به شایستگی، تجربه و توانمندی  و روحیه انقلابی و مکتبی جنابعالی و بنا به پیشنهاد معاون محترم امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی به عنوان «مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی» منصوب می شوید.

امید می رود با استعانت از خداوند متعال و بهره گیری مطلوب از ظرفیت های موجود، اهتمام لازم را برای برنامه ریزی و اجرای دقیق موارد زیر به عمل آورید.

- برنامه ریزی لازم برای هدایت و نظارت تبلیغات در شبکه ها و رسانه های اجتماعی

- ترویج سبک زندگی ایرانی – اسلامی مبتنی بر سند تحول دولت مردمی در محتواهای تبلیغاتی

- ارتباط مؤثر و کارآمد با مجامع، اتحادیه ها، صنوف و مؤسسات تبلیغاتی

- تشویق افکار عمومی به مصرف کالاهای ایرانی در بسترهای تبلیغاتی از جمله تبلیغات محیطی

- روزآمد نمودن ضوابط، آئین نامه ها، دستورالعمل ها و قوانین و مقررات حوزه تبلیغات

- راهبری سامانه های نظارت بر فعالیت های تبلیغاتی و ارائه گزارش مستمر به مراجع ذیربط

- هماهنگی و وحدت رویه میان ادارات کل استانها و نظارت بر فعالیت ها و عملکرد آنان در حوزه تبلیغات

- بررسی لازم در صدور مجوز برگزاری همایش ها، جشنواره ها و نمایشگاه های داخلی و بین المللی حوزه تبلیغات به منظور ارتقاء محتوای متناسب با سند تحول دولت مردمی و سیاست های کلی نظام

- فعال کردن کمیته مرکزی تبلیغات و فراهم نمودن دستور کار این کمیته

- اجرای دقیق وظایف و تکالیف آن دفتر در حوزه تبلیغات

مزید توفیق جنابعالی را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحقق اهداف دولت مردمی در سایه توجهات حضرت ولی عصر (عج) و رهبری حکیمانه حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) از خداوند متعال خواستارم.

محمدمهدی اسماعیلی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی»

گفتنی است، محمدیان کارشناسی خود را در رشته مدیریت تبلیغات، کارشناسی ارشد و دکتری خود را در رشته علوم ارتباطات پشت سر گذاشته است و هم اکنون به عنوان مدرس دانشگاه و پژوهشگر حوزه علوم ارتباطات در فضای علمی کشور و منطقه شناخته شده است.

از جمله مهمترین سوابق عباس محمدیان می‌توان به ریاست سازمان بسیج رسانه کشور و عضویت در هئیت‌های منصفه جرائم مطبوعاتی ، رسانه‌ای و سیاسی اشاره کرد. همچنین محمدیان در حوزه منطقه‌ای نیز فعالیت داشته و به عنوان مدیر فرهنگی رویدادهای گوناگونی را در کشورهای حوزه مقاومت اجرا کرده است و کتاب‌هایی چون «راهنمای دیپلماسی عمومی در ماموریت‌‎های برون مرزی» و «فرهنگ نامه شهدا» از جمله آثار وی در حوزه تالیف و نشر است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز