افراسیابی گفت: باوجود پخش قسمت اول سریال «سقوط» از پلتفرم فیلیمو، شورای صدور مجوز ساترا درباره ادامه پخش این سریال به جمع‌بندی نرسیده است.

به گزارش مرور نیوز، محمد‌صادق افراسیابی، معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا درباره جمع‌بندی جلسه‌ی شورای صدور مجوز ساترا درباره سریال «سقوط» گفت: شورای صدور مجوز ساترا هنوز به جمع‌بندی برای صدور مجوز پخش سریال سقوط نرسیده است. 

معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا در پاسخ به این سوال که آیا نهاد دیگری هم در شورای صدور مجوز ساترا دخیل است، گفت: اعضای حقوقی شورای صدور مجوز مشخص هستند و اعضای حقیقی و حقوقی شورای صدور مجوز ساترا، راجع به انتشار هر سریال نمایش خانگی تصمیم‌گیری می‌کنند. البته بحث‌های کارشناسی، قبل از تشکیل جلسات شورا در معاونت پایش و نظارت ساترا و دبیرخانه‌ی شورای صدور مجوز نشر سریال انجام می‌شود و استعلام‌های لازم در باره عوامل طبق رویه انجام می‌شود. 

افراسیابی ادامه داد: اعضای شورای صدور مجوز راجع به نظرات کارشناسی ممیز‌های صدا‌و‌سیما در حوزه نمایش خانگی باهم گفتگو می‌کنند و در صورت نیاز از عوامل سریال یا مدیران پلتفرم دعوت می‌کنند. 

معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا در پاسخ به پیچیدگی‌های این سریال نسبت به سریال‌های ممیزی شده قبل توضیح داد: این نکاتی که می‌گویید درست است.   

وی درباره اعضای حقیقی و حقوقی شورای صدور مجوز ساترا افزود: از اعضای حقیقی شورای صدور مجوز نشر ساترا می‌توان به اصغر پورمحمدی عضو و رئیس شورا، سید محسن مهاجرانی، محمدرضا جعفری‌جلوه، عبدالکریم خیامی اشاره کرد. همچنین اعضای حقوقی این شورا رئیس سازمان صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی، معاون پایش و نظارت ساترا، مدیر کل نظارت و تطبیق ساترا هستند و قرار است وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی هم نمایندگان خود را برای حضور در شورا معرفی کنند. 

افراسیابی درباره درخواست صدور مجوز انتشار توسط عوامل سریال «سقوط» و پلتفرم فیلیمو گفت: تقریباً از دو یا سه هفته قبل، درخواست صدور مجوز انتشار کرده بودند، اما هنوز علیرغم بحث در شورای صدور مجوز انتشار، مجوزی صادر نشده است. 

معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا درباره تخلفات پلتفرم‌ها در حوزه انتشار گفت: فعلاً آنچه محرز است این است که سریال «بی‌گناه» در فیلیمو و مجموعه «پدرخوانده» در فیلم نت فاقد مجوز بوده و اقدامات قانونی با هماهنگی دستگاه قضایی در حال انجام است. 

۲۴ آذر بود که اظهارات واکنش برانگیز حمید فرخ‌نژاد در رسانه‌های داخل و خارج از کشور سر و صدا به پا کرد. در پی اظهارات مداوم این بازیگر، عوامل سریال «سقوط» که سرمایه‌شان را از دست رفته دیدند، بیانیه منتشر کردند.